Виробництво комбікормів у ЄС за підсумками 2024 року складе 147,6 млн т, що на 0,5% більше показника минулого року.
Про це свідчить останній звіт Європейської федерації виробників кормів (FEFAC).
«Основними факторами розвитку ринку в 2024 році є економічна невизначеність, нормативні зміни, постійний вплив на навколишнє середовище та хвороби тварин. Ці фактори продовжуватимуть формувати динаміку виробництва в ЄС, по-різному впливаючи на різні сектори кормів для тварин», — пояснюють фахівці.
Вони зазначають, що виробництво кормів для птиці демонструє помірне зростання з очікуваним зростанням на 1,3% — до 49,7 млн т. Це відновлення відбулося завдяки зростанню виробництва птиці в таких ключових державах-членах, як Франція, Іспанія та Португалія, які почали оговтуватися після наслідків пташиного грипу минулого року. Проте виробництво птиці в Угорщині та Італії продовжує страждати від спалахів пташиного грипу H5N1.
Сектор кормів для свиней залишається під тиском, але демонструє ознаки стабілізації порівняно з минулим роком, зокрема очікується помірне відновлення в Ірландії (+3%), Іспанії (+5%) та Польщі (+1,9%). Однак ключові проблеми залишаються через загальне скорочення поголів’я свиней у ЄС-27 через постійний економічний тиск і тиск, пов’язаний із африканською чумою свиней (АЧС). Крім того, Німеччина, Бельгія та Нідерланди стикаються з посиленим політичним тиском щодо скорочення викидів ферм або подальшого скорочення тваринництва, створюючи значну невизначеність для сектору. Обсяги вироблених комбікормів у цьому секторі залишились на рівні 47,7 млн т.
Водночас виробництво кормів для великої рогатої худоби в ЄС відносно стабільне із незначними коливаннями залежно від регіональних умов, пов’язаних із наявністю грубих кормів. Цьогоріч вироблено 42,2 млн т кормів для ВРХ (+0,3%).
Джерело: agroportal.ua