Закупівельні ціни на свинину прискорили зниження

Закупівельні ціни на свинину прискорили зниження

Тваринництво
25 січня 2019.
11:04

1446

Ціни на ринку живця у кінці січня дещо пришвидшили падіння — з початком третьої декади місяця середньоринкова позначка втратила 4,4% проти 3% попереднього тижня.

Про це свідчать результаті моніторингу, йдеться у повідомленні Асоціації свинарів України (АСУ).

Так, у ході минулих торгів виробники свинини розписали товарні партії на 1-2 грн/кг дешевше ніж тижнем раніше. Тож цього тижня діапазон цін «зсунувся» до 39-42 грн/кг. Втім, окремі м«ясопереробники декларували і такі ціни закупівлі, що були нижчими за згадану нижню межу.

«Причиною прискорення «цінопаду» слугувала післяноворічна млявість збуту. Хоча затишшя на ринку в другій половині січня та протягом лютого є прогнозованим та звичним, окремі м«ясопереробники зазначають, що цьогорічні продажі навіть дещо (на 5-7%) поступаються результатам роботи протягом відповідного періоду минулого року», — говориться у повідомленні.

Закупівельники одноголосно заявляють про те, що теперішня пропозиція живця перевищує попит на нього зокрема і тому, що обсяги заготівлі свинини скоротилися у відповідь на послаблення реалізації, зазначають в АСУ. Так, деякі м«ясопереробники закуповують лише 40-50% від традиційних обсягів живця та працюють на запасах сировини. Водночас, ті підприємства, що мають власні свинокомплекси, тимчасово призупинили закупівлю від сторонніх постачальників.

«З огляду на такі настрої, оператори вважають, що наступного тижня середня закупівельна ціна на ринку живця продовжить низхідний рух. Зокрема, за результатами опитування серед учасників асоціації, протягом останнього тижня січня максимальна цінова позначка може понизитися до 40 грн/кг. Тож більшість операторів налаштовані закуповувати свинину в межах 39-40 грн/кг», — прогнозують в АСУ.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *