Для відгодівлі 100 млн овець необхідно 10 млн т зерна. Тож за рахунок розвитку вівчарства в Україні можна вирішити відразу дві проблеми — виробники отримають більший прибуток, і знизиться потреба в експорті зерна.
Таку думку висловив голова громадської організації «Асоціація вівчарів» Василь Стефурак, пише Firtka.
«От минулого року ми не могли 7,5 млн т зерна продати, вони стояли у порту, а тут внутрішня потреба — десять. 1 т зерна на експорт вартує $200, тобто 10 млн т — $2 млрд. А 100 млн овечок, які з’їдять 10 млн т зерна, якщо продати їх, дадуть $20 млрд. Тобто це зерно можна перетворити з 2 на 20. І це тут, вдома, в Україні», — підраховує Василь Стефурак.
За його словами, цього вистачить і на зарплати, і на податки. При тому мали б своє класне м’ясо, не потрібно було б імпортувати, абезпечували і дитячі садочки, і школи, а також армію годували б корисним продуктом.
«Усім українським вівчарям я рекомендую цьогоріч у жодному разі не зменшувати поголів’я. Оскільки вже дуже скоро нам доведеться його стрімко нарощувати. Це тваринництво, і його ріст потрібно планувати щонайменше на два-три роки», — впевнений Василь Стефурак.
Джерело: agroportal.ua