У Миколаївській області озимі сільськогосподарські культури, під урожай 2020 року, посіяно на площі майже 750 тис. га, (що на 1% більше рівня минулого року), з яких 656 тис. га — зернові, в тому числі озима пшениця — 436 тис. га, озимий ячмінь — 219 тисяч га, жито — 0,3 тисяч га.
Озимий ріпак посіяно на площі майже 92 тис. га.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сайт Миколаївської ОДА.
Згідно з щотижневим моніторингом стану озимини і оперативним даним районних управлінь та відділів агропромислового розвитку, сходи зернових культур отримано на 87% посівних площ і складають 568 тис. га.
У доброму і задовільному стані знаходиться майже 453 тис. га (80%), у слабкому і зрідженому — біля 116 тис. га (20%). В тому числі сходи озимої пшениці отримано на площі 375 тис. га (86%), з яких в доброму і задовільному стані знаходиться 296 тис. га (79%), в слабкому та зрідженому — 79 тис. га (21%).
Поряд з цим сходи озимого ріпаку отримано на площі майже 81 тис. га, що складає 88% до посіяних площ, з них в доброму стані знаходиться біля 30 тис. га (37%), у задовільному — 26 тис. га (32%), у слабкому і зрідженому — 25 тис. га (31%).
Складна ситуація склалася у північних районах області, де спостерігається найнижчий показник отриманих сходах і всі вони знаходяться у слабкому і зрідженому стані.
Причиною цього стали складні агрокліматичні умови в період осінньої посівної кампанії, а саме дефіцит вологи у ґрунті.
Наразі погодні умови для перезимівлі озимих культур задовільні, шкідливих для рослин явищ не спостерігається і вони знаходяться у стані неглибокого зимового спокою.
Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння у найхолодніші ночі зимового періоду знижувалася до 2-4° морозу, що значно вище критичної температури вимерзання. Розрахункова критична температура вимерзання на кінець першої декади січня для озимої пшениці в фазі кущіння становить 14-16˚ морозу.
Джерело: propozitsiya.com