Заборону на виробництво та продаж пестицидів, до складу яких входить хлорпірифос, спочатку було запроваджено на Гаваях.
У травні минулого року штат Нью-Йорк ухвалив заборону на використання діючої речовини до кінця 2021 року.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на news.agropages.com.
На початку 2019 року обмеження намагались запровадити у штаті Меріленд. В Орегоні, Коннектикуті та Нью-Джерсі заборона на використання одного з найбільш широко використовуваних в країні ЗЗР наразі перебуває на стадії розгляду.
«Хоча хлорпірифос заборонений далеко не скрізь, я думаю, деякі люди задаються питанням про перспективи його подальшого використання. Це клас фосфорорганічних сполук, від яких ми, як правило, відходимо. Ця тенденція спостерігається упродовж останніх 20 років, і думаю, збережеться надалі», — зауважив доктор Келлі Тілмон, доцент Державного університету штату Огайо.
Наразі заборону на використання хлорпірифосу запроваджено у Каліфорнії — найбільшому сільськогосподарському штаті країни. Восени минулого року Каліфорнійське агентство з охорони навколишнього середовища (EPA) оголосило про припинення використання інсектициду впродовж 2020 року.
«Обмеження продажу хлорпірифосу сприяє захисту вразливих груп населення, виводячи з ринку шкідливі пестициди», — заявив міністр з питань охорони навколишнього середовища Каліфорнії Джаред Блуменфельд, посилаючись на дані, які підтверджують шкідливий вплив препарату на здоров’я.
У відповідь на заборону Каліфорнії, Кесей Бірхмаєр представник Corteva Agriscience, яка є провідним виробником хлорпірифосу в США, заявив, що компанія виступає за безпечне використання пестицидів, «ми категорично не погоджуємось зі змістом звинувачення, яке Каліфорнія видала реєстраторам, вони не підтверджені об’єктивними та детальними науковими дослідженнями».
Джерело: propozitsiya.com