Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/koppst/htdocs/koppst.kr.ua/wp-includes/functions.php on line 6121
Закупівельні ціни на паливо в Україні можуть стати максимальними в Європі | ► КОППСТ

Закупівельні ціни на паливо в Україні можуть стати максимальними в Європі

Закупівельні ціни на дизельне паливо і скраплений газ в Україні можуть стати максимальними в Європі у разі введення Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства обмежень на імпорт нафтопродуктів, чого домагаються українські нафтопереробні компанії, тоді як на заправках ціна на автогаз виросла.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на obozrevatel.

Так, там називають дезінформацією заяви українських НПЗ про загрозу з боку російських нафтопродуктів. Через низькі обсяги виробництва усередині країни трейдери змушені купувати імпортне паливо, а зростання попиту штовхає закупівельні ціни вгору. Так, якщо у 2018 році митні ціни на російське дизпаливо були вищі за світові на $16/т, то у 2020 році премія становить $46/т. Зріджений газ постачається з премією $70/т. На думку експертів “А-95”, будь-які обмеження імпорту викличуть зростання цін і перебої з поставками.

«Імпортозалежний ринок потребує створення максимально легкого доступу ресурсу, щоб посилити конкуренцію і домогтися кращих цін. Введення мит і квот на імпорт вдарить по конкуренції і викличе зліт ціни на дизпаливо і зріджений газ до європейських максимумів», — каже директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн.

Введення 8,5%-го мита за нинішнього рівня світових цін призведе до підвищення оптових цін на дизпаливо мінімум на 1000 грн/т. 

Витрати на паливо найбільших категорій споживачів України виростуть таким чином:

  • Приватний і комерційний сектор — 4,0 млрд грн;
  • Аграрний сектор — 1,9 млрд грн;
  • Гірничо-металургійний комплекс — 0,7 млрд грн;
  • Укрзалізниця — 0,3 млрд грн;
  • Міноборони — 0,1 млрд грн.

«Високі ціни на дизельне паливо, скраплений газ, бітум і авіагас створюють можливості для нормальної роботи НПЗ і нарощування переробки. Ці підприємства належать найпотужнішим фінансово-промисловим групам — «Приват» і НАК «Нафтогаз України», які здатні залучити інвестиційні ресурси без нарощування тиску на споживачів», — заявив Сергій Куюн.

Нагадаємо, раніше підконтрольні Ігорю Коломойському «Укртатнафта» і «Укрнафта» (а також «Укргазвидобування») подали спільну заяву в Міністерство економіки з вимогою ввести мито на імпорт зрідженого газу і дизельного палива. Компанії Коломойського хочуть, щоб цього року ввели імпортні мита в розмірі 8,46% із подальшим збільшенням щороку — до 25,4% з 2024 року.

Під тиском депутатів, орієнтованих на групу «Приват», рішення про відмову у введенні обмежень на імпорт російського палива відкладено на червень.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *