Гастрономічний і винний туризм, який розвинений на Заході, найближчим часом буде розвиватися в Україні, переконана гастромандрівниця Марина Булацька.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на nv.ua.
Українці активно їздять, і їх цікавить абсолютно все, що відбувається в країні. Але окрім відвідин Херсонської, Одеської або Миколаївської областей із морем, озерами чи заповідниками, дуже перспективним сектором є гастротуризм, який найближчим часом буде ще більше розвиватися.
Власники ферм на заході України, які ближчі до Європи і загалом раніше переймають європейські тренди, давно це зрозуміли — майже на кожній фермі є хатинка, де гості можуть залишитися на ніч, є сувенірна крамниця тощо. Однак не всі маленькі господарства чи ферми до цього готові та знають, як зробити відвідини їхнього виробництва цікавими для гостей. Керівниця проєкту Лавка традицій Марина Булацька розповіла, як відбуваються подорожі на ферми Агромандри.
Щоразу коли ми з командою і знімальною групою Лавки традицій вирушаємо на зйомки локального підприємства чи ферми, про яку хочемо розповісти гостям, — нас це так захоплює, що дивно було б не ділитися цим захопленням з людьми. Тож минулого року ми запровадили проєкт подорожей на ферми.
Коли ми планували Агромандри, ще на старті вирішили, що кожна подорож має тривати день — зранку на ферму, ввечері додому. Ми вибираємо господарства неподалік від Києва та Львова, щоб дорога не займала більше ніж дві години.
Ми розробляємо детальний план для кожної ферми, чим займатимуться гості цілий день. Наведу приклад нашої програми для Агромандр на одну з ферм. Коли приїздимо на ферму — кава-чай, беремо трохи часу, щоб освоїтися — звикаємо до перебування близько до тварин. Нам проводять сирну дегустацію. Потім починається екскурсія фермою: показують кіз, зокрема новонароджених, ми ходимо на доїння, дивимося, що кози їдять та де гуляють. Особливо подобається «козина терапія» дітям — маленьких козенят можна погодувати, обійняти чи просто потримати на руках.
Потім їдемо на виробництво сиру, згодом спускаємося в камеру дозрівання, де зберігається сир — і фермер розповідає, що у цій 12-кілограмовій головці сиру — 120 л молока. Найкраще в цій прогулянці виробництвом — спілкування з фермерами.
Потім у нас обід — ми накриваємо стіл продуктами та напоями місцевого виробництва. Так наочно людина бачить, що фермерська продукція в Україні — дуже різноманітна, смачна та якісна!
Але головне в гастротурах — це люди, які знайомляться з новим, бачать, як на Україні все крафтове росте та створюється.
Джерело: propozitsiya.com