Похолодання на Полтавщині може продовжити термін дозрівання пізніх зернових культур. Зокрема, сої, соняшника та кукурудзи, розповів директор полтавської дослідної станції ім. Вавилова Михайло Сокирко.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на suspilne.media.
У Полтавському районі на полях фермера Василя Бурлаки майже на півтора гектарах площ — гречка пізнього посіву. Її урожай цього року, каже, може бути гіршим через похолодання.
«Вона (гречка — ред.) пізно посіяна, і якщо вона переживе зниження температури, їй ще потрібно, як мінімум, місяць, щоб дозріти. Якщо температура буде нижче нуля, то цю гречку доведеться пускати під сидеральний пар, переробляти її. Кавун, звісно, померзне, перець померзне, помідор померзне», — каже фермер Василь Бурлака.
«Різке похолодання може призвести до таких факторів: це подовжується період вегетації, менш інтенсивно буде розвиватись дозрівання пізніх зернових культур, таких як соя, соняшник, кукурудза. Але на урожайність впливу майже ніякого не буде, бо урожай майже уже сформований.
Просто буде відтерміновуватися його дозрівання, а також збирання цього урожаю», — говорить директор полтавської ДС ім. Вавилова Михайло Сокирко.
Востаннє на Полтавщині таке похолодання на початку вересня було майже 10 років тому, каже синоптикиня Людмила Оніпченко.
«Пов’язано це із тим, що із півночі надійшли холодні повітряні маси за холодним фронтом, температура суттєво знизилась. Перепад температур доволі значний — більше 10 градусів. Такі низькі температури у повітрі спостерігались у нас 2003-го, 2004-го року і 2012-го року.
Вони складали 4–6 градусів тепла», — розповідає синоптикиня обласного гідрометцентру Людмила Оніпченко.
За словами синоптикині, теплішати в області почне від 8 вересня. А знову знижуватись температура буде після 15 вересня.
Джерело: propozitsiya.com