Українці зіткнулися з новою перешкодою при продажу чи покупці землі

Ринок землі виявив ще одну несподівану перешкоду на шляху купівлі-продажу земельних наділів. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на biz.today.ua.

Як з’ясувалось, угоду можуть заблокувати через несплачений штраф. Причому величина цього штрафу може бути сміхотворна, однак вона стане перепоною на шляху земельної оборудки, доки ви цей штраф не сплатите.

Про таку юридичну перепону розповів одному з профільних аграрних видань співзасновник земельної агенції Володимир Нагорний. За його словами, перепоною на шляху купівлі-продажу землі може стати навіть елементарний несплачений штраф за порушення ПДД вартістю у кілька гривень. Причому це стосується як продавців землі, так і її покупців.

«Це стосується і директорів підприємств: якщо ви у багатьох підприємствах є директором, то всі штрафи, які наїздили ваші працівники-водії, автоматично підтягуються до вас, і ви вже жодним чином не зможете купувати землю», — попередив експерт.

Володимир Нагорний також попередив щодо інших можливих перепон на шляху укладення земельної угоди.

Зокрема, продавець і покупець можуть жити в різних регіонах. У деяких випадках покупець сам не приїздить укладати угоду, а діє через довірену особу. При цьому обсяг роботи нотаріуса відразу зростає.

«Для нотаріуса, який посвідчує угоду — це також додатковий час, оскільки потрібно перевірити ці повноваження, бланки, чи є довіреність, чи вона не скасована на той момент, коли здійснюється угода», — каже Нагорний.

Крім того, якщо покупець одружений (одружена), то обов’язково необхідна згода подружжя на купівлю землі, адже в такому випадку вона набувається у спільну власність.

«Тому якщо у вас, наприклад, дружина не резидент країни, то потрібно укласти шлюб або у цій згоді обов’язково вказати, що це майно буде особистою власністю власне чоловіка», — поділився експерт.

Отже, купівля землі — справа вельми непроста. І лише дуже зацікавлена в тому людина ризикне пройти увесь цей юридичний квест, що передує самій покупці. На думку експерта, окремі законодавчі моменти потребують уточнення, а деякі спрощення. Інакше ринок землі може потонути в купі паперів, якими можна буде завалити поле, що продається.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *