Україна може увійти до сімки найбільших експортерів м’яса птиці

Україна може вже найближчим часом увійти до сімки найбільших експортерів м’яса птиці, заявила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька на XVI Міжнародній конференції «Птахівництво 2021».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukrinform.

За словами очільниці відомства, сьогодні Україна входить до десятки провідних світових експортерів курятини. За даними Держстату, за 6 місяців 2021 року українські виробники експортували майже 217 тис. тонн м’яса та субпродуктів птиці до 96 країн. За цей же час було експортовано понад 442,5 млн штук яєць птиці до 55 країн.

«З початку року ми відкрили два нових експортних ринки — ринок Ефіопії для столових яєць та ринок Ліберії для м’яса птиці. На черзі — ще декілька ринків, зокрема, на азійському та африканському напрямках», — розповіла Магалецька.

Вона нагадала, що для експорту важливе значення має епізоотична ситуація в птахівництві. Завдяки реалізації програми контролю за грипом птиці Україна відновила статус країни вільної від високопатогенного грипу птиці. Зонування щодо грипу птиці вже визнані ЄС та Об’єднаними Арабськими Еміратами. Після повідомлень про відновлення статусу країни, вільної від грипу птиці, експортні обмеження зняли Гонконг та Сінгапур.

Водночас, за словами Магалецької, ризик занесення збудника грипу птиці з дикими перелітними птахами існує постійно та істотно підвищується під час весняної й осінньої міграції. Тому найбільш ефективними заходами є дотримання вимог біобезпеки — як у комерційних, так і в особистих селянських господарствах, а також своєчасне реагування у випадку захворювання.

«У цьому році на Всесвітній асамблеї делегатів МЕБ (Міжнародне епізоотичне бюро — ред.) було прийнято рішення щодо віднесення спалахів грипу серед птиці в особистих селянських господарствах до таких, які не впливають на торгівлю. Тобто, якщо в країні зареєстровано спалах грипу птиці в особистому підсобному господарстві, то до таких країн торгові обмеження не повинні застосовуватись», — наголосила очільниця Держпродспоживслужби.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *