Ситуація тиску на світові ринки, пов’язана з пандемією коронавірусу, а потім з війною в Україні, виражається в постійному зростанні витрат на виробництво в сільському господарстві протягом уже 19 місяців, і, зокрема, в зростанні цін на добрива й засоби захисту рослин. До цього додається скорочення водних ресурсів через кліматичні умови. А сорго дає відповіді по всіх цих трьох пунктах.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на sorghum-id.com.
На думку експертів французького Інституту рослинництва Arvalis, «головні позиції, на яких позначається для (урожаю 2022 р.) або позначиться ( для врожаю 2023 р.) зростання цін, пов’язане з вартістю енергії й/або доступністю засобів виробництва, — це добрива, пальне, зрошення, сушіння, зберігання, а також засоби захисту рослин».
Рослина, яка не вимагає багато добрив
Сорго споживає небагато мінерального азоту, доступного в ґрунті, і, відповідно, вимагає помірної кількості азотних добрив. Після збирання врожаю культура залишає дуже мало розчинних залишків, що дозволяє скоротити втрати нітратів внаслідок вимивання.
Не вимагає великої кількості засобів захисту рослин
Сорго має подвійну перевагу, тому що мало потерпає від хвороб та шкідників. Тому воно потребує дуже небагато засобів захисту рослин, щоб зберігати гарне здоров’я.
«Я зовсім не використовую фунгіциди і дуже мало інсектицидів — іноді бувають напади совки, але дуже рідко.» — Ерік Замбон, фермер в департаменті Верхня Ґаронна.
Споживає мало води
Завдяки своїй кореневій системі, яка при вкоріненні заходить глибоко в ґрунт, сорго споживає приблизно на 30 % менше води, ніж кукурудза. Таким чином, воно сприяє захисту ґрунтів від ерозії, і при цьому є витривалим в умовах водного стресу.
В умовах, коли необхідно контролювати витрати на виробництво, сорго має незаперечні переваги через своє невелике споживання ресурсів.
Джерело: propozitsiya.com