Як зміниться вартість продуктів в серпні та восени, — прогноз експерта

Ціни в Україні зростають і, ймовірно, триватиме це й надалі. Що буде з вартістю продуктів в останній місяць літа та восени — розповів експерт, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

На ціновій позиції будь-якого продукту, що реалізується, завжди позначається підвищення цін на паливно-мастильні матеріали. Матиме вплив й вирівнювання курсу долара.

«Насамперед ідеться про імпортний товар, який ми закуповуємо, тобто продукти, які надходять через кордон. Логістика доставки в них значно довша, ніж у тих товарів, що ми виготовляємо всередині країни, плюс розмитнення. Відповідно ці продукти можуть зрости в ціні від 6 до 10%», — зазначає експерт.

Водночас впливає на ситуацію й фактор інфляції. Зараз вона становить близько 21%, а до кінця року може сягнути 30%. Відповідно ростимуть і ціни.

Єдиний сегмент, де може бути стабілізація — це сезонні групи товарів.

«Зараз на старті сезону відкритих овочів ціна хоч не надто знижується, але й не зростає. Тому що, попри окупацію південних регіонів і неможливість доставляти овочі з Херсонщини й Миколаївщини, ринок вчасно диверсифікував ризики — і Центр, і Захід України засіяли достатньо овочів», — пояснює Денис Марчук.

Тож сьогодні продукти з’являються на ринку, дефіциту немає.

Сприяє стабільності цін на овочі та фрукти й клімат.

«Чимало регіонів, які не могли вирощувати ті чи ті продукти, сьогодні на цьому активно спеціалізуються. Наприклад, на Вінниччині та Черкащині вирощують кавуни. Мені аграрії показувати засаджені по 5-10 гектарів кавунів. Такого раніше в них не було. Так само з виноградом. Я ніколи не бачив на Вінниччині великі сади винограду. А сьогодні хлопці на цьому спеціалізуються. Виноград вирощується в нормальних умовах, продається та має всі перспективи», — говорить Денис Марчук.

Заспокоює заступник голови Всеукраїнської аграрної ради українців і щодо цін на гречку. Із новим урожаєм, запевняє експерт, вони мають упасти.

«Коли в нас почнеться активний сезон збору гречки, матимемо досить гарні показники», — переконаний фахівець.

Протягом минулих сезонів гречки сіяли значно менше — близько 70 тис. га, хоча споживання сягає близько 150-160 тис. тонн. Тому фактично Україна не забезпечувала себе гречкою повністю.

«Сьогодні ж через війну попит на такі нішеві культури досить високий, тому площі під них збільшили. Є переконання, що після збору гречки ціна знизиться», — прогнозує Денис Марчук.

Ціни на гречку можуть опуститися до 50-60 грн, водночас сьогодні вони становлять 80-100 грн.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *