Фермери Болгарії виступили проти українського зерна

Болгарські виробники зерна протестують проти дешевого імпорту з України. Вони вирішили, що перекриють дороги та наземні прикордонні переходи, де проїжджають зерновози.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на obozrevatel.

Заступник голови Асоціації виробників зерна Болгарії Ілля Проданов заявив, що українське зерно має проходити через країну транзитом, але насправді частина його залишається та торкається інтересів місцевих виробників.

Йдеться не лише про пшеницю та насіння соняшника, а й про ячмінь. Проданов підкреслив, що засоби захисту рослин, які використовуються в Україні, дешеві, небезпечні і заборонені в Європейському Союзі. Він також додав, що імпорт без належного фітосанітарного контролю є небезпечним для болгарських споживачів.

За словами представників фермерів, за останні тижні до Болгарії надійшло близько 280 тис. тонн насіння соняшника, яке після переробки в країні надходить на ринок як болгарський продукт.

Болгарія є великим експортером зерна. На складах зберігається 2 млн тонн пшениці минулого року, а новий урожай, хоч і менший, ніж 2021-го, оцінюється приблизно у 6 млн тонн.

«Це в три рази більше, ніж внутрішнє споживання», — сказав Проданов. Він звернувся до Міністерства сільського господарства Болгарії із закликом захистити вітчизняного виробника та припинити, за його словами, «незаконний імпорт».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *