Незалежно від того, чи ви вирощуєте овочі, квіти або те, й інше, ви можете створити привабливі сади за допомогою цих простих ідей ландшафтного дизайну.
Якщо ви плануєте інтегрувати свій сад у існуючий двір чи інший відкритий простір, ключовим словом буде дизайн. “Ландшафтний дизайн” звучить дуже переконливо. Безумовно, можна витратити роки вивчення всіх ідей у цій галузі. Не лякайтеся цього. Самостійно скласти кілька планів так само просто, як користуватись дитячою книжкою-розмальовкою.
Виберіть ділянку, яку ви хочете перетворити на сад
Це поряд із газоном? На пагорбі? Поряд із вулицею? Поки в нього є життєздатний ґрунт та достатній доступ до повного сонця, підійде ділянка будь-якого розміру чи форми.
Далі виміряйте потенційну площу саду та накресліть її на аркуші паперу. Цей малюнок буде вашим посібником з посадки та дизайну.
Визначтеся з метою саду
Чи буде це тиха зона відпочинку з бруківкою та лавкою в оточенні троянд? Чи це буде ваш універсальний літній город із рядами огірків та томатних лоз, оточених парканом чи сіткою, щоб відлякати тварин? Чи це буде суворий англійський сад чи, можливо, дзен-сад з лаконічним фен-шуй-видом і фонтаном?
Як тільки ви визначите тип саду, який ви саджаєте, ви зможете уявити, як він інтегрується до навколишнього середовища. Якщо ваш садовий простір межує з травою, можливо, вам потрібна візуальна демаркація, наприклад ряд невисоких декоративних трав, або ви можете навіть захотіти огородження. Для традиційного виду котеджу 3-футовий білий частокіл створює симпатичну межу саду. Якщо ви прагнете природнішого відчуття, краю можна пом’якшити мульчею, сосновою соломою або гравієм.
Використовуйте свій малюнок, щоб визначити, яку частину землі ви хочете покрити, яку форму повинні прийняти ваші насадження і які рослини ви розмістите в саду, враховуючи їх розмір, колір та догляд. Симетрія – справа особистого смаку; так що не думайте, що вам потрібно садити однакову кількість всього. Супутня посадка важлива у невеликих садах; гарною ідеєю буде посадка квітів або овочів з аналогічними вимогами до сонця та поливу. Крім того, переконайтеся, що у будь-яких ґрунтопокривних рослин є місце для поширення, не торкаючись коріння прилеглих рослин або газон.
Вибір рослин для вашого саду
Вибір рослин для вашого саду повинен ґрунтуватися на вашій місцевій топографії та зоні стійкості. Якщо ви живете в посушливій або кам’янистій місцевості, в холодному кліматі або в теплому та вологому тропічному середовищі, вам слід вибирати рослини, які процвітатимуть у цьому місці.
Нарешті, складіть список матеріалів, включаючи ваші рослини, будь-яке ґрунтопокривне покриття (цегляна бруківка, сходи, гравій тощо), а також меблі або аксесуари — і перегляньте інтернет-магазини рослин або вирушайте до місцевого садового центру, щоб отримати оцінку. Витрати. Відкоригуйте плани свого саду відповідно до ваших потреб. Вдалої посадки!