19 лютого КМУ надав зелене світло безпечній утилізації непридатних та заборонених до використання пестицидів закордоном. Врешті, постанову №1212 «Про внесення зміни до пункту 11 Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією видаленням» було опубліковано. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Європейську Бізнес Асоціація.
Так склалося, що на сьогодні в Україні немає безпечних технологій утилізації такого типу небезпечних відходів як пестициди. До 2015 року вони експортувалися в країни ЄС, зокрема, Польщу, Великобританію та Францію, які мають необхідні потужності для екологічно безпечного знищення ЗЗР. Але через законодавчі прогалини механізм транскордонного перевезення в рамках Базельської конвенції у нас було заблоковано.
Тож з 2015 року Мінприроди не видавало висновку та повідомлення на транскордонне перевезення непридатних пестицидів.
Це призвело до накопичення великої кількості таких відходів на території України. За різними даними, до 13 тисяч тон. Крім того, до фактичної неможливості безпечного знищення фальсифікату.
Тому, на сьогодні, коли Постанову вже опубліковано, Мінприроди отримало необхідне законодавче підґрунтя для видачі відповідних документів на здійснення транскордонного перевезення непридатних засобів захисту рослин на утилізацію. Йдеться про висновок та повідомлення, які дозволятимуть відповідній компанії це здійснювати, вони мають видатись протягом 10 робочих та 60 календарних днів відповідно.
Європейська Бізнес Асоціації дякує Кабінету Міністрів України та, зокрема, команді Мінприроди за сприяння у вирішенні проблеми транскордонного перевезення ЗЗР на утилізацію. Сподіваємося, всі процедурні моменти вдасться якнайшвидше вирішити і Україна зможе екологічно безпечно утилізовувати непридатні пестициди в країнах ЄС.
До інформації, постанову КМУ №1212 було прийнято ще 21 листопада 2018 року. Проте, опубліковано документ тільки 19 лютого.
Джерело: propozitsiya.com