Представники програми USAID з аграрного і сільського розвитку надали безкоштовно жителям Димерської громади насіння овочів для весняної посівної.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз Всеукраїнської асоціації громад.
Димер та 34 села місцевої громади на півночі Київщини практично з першого тижня війни Росії проти України опинилися під російською окупацією. Через підрив мосту між Лютежем та Демидовом ці території опинилися в ізоляції, відрізані від постачання продуктів і медикаментів.
«У нас постраждало 1250 об’єктів житлового та нежитлового фонду, серед них – школи, садочки, житлові приміщення, багатоквартирні будинки. В результаті окупації громада залишилась без світла, без інтернету, без зв’язку, водо-, теплопостачання, без транспортного сполучення», – згадує Володимир Підкурганний, Димерський селищний голова.
Наразі, як зазначає селищний голова, більша частина евакуйованих мешканців повернулась. Громада активно відновлюється та повертатися до звичного життя.
«Однією з особливістю громади є те, що це сільська місцевість. Питома частина населення – це люди похилого віку, які традиційно обробляють свої присадибні ділянки», – додає Володимир Підкурганний.
Окремою проблемою Димерський селищний голова назвав підтоплення сільськогосподарських угідь через пошкодження дамби, що додає перешкод для початку весняної посівної.
Враховуючи всі ризики наслідків війни, у квітні 2023 року Димерська територіальна громада стала учасником Ініціативи USAID на підтримку стійкості агросектору (AGRI-Україна).
Мешканці Димерської громади ефективно використовують кожен клаптик землі, на якому можна виростити врожай, адже переконані, що городина з присадибних ділянок допоможе стабілізувати ситуацію із продовольчою безпекою громад у період військового стану.
«Тому надзвичайно актуальним питанням є входження в сезон весняно-польових робіт. З урахуванням цінової політики на посівні матеріали та агропродукцію цьогоріч, допомога посадковим матеріалом є цілком доречною нашій громаді», – зазначив Володимир Підкурганний.
Загалом в рамках ініціативи 40 000 домогосподарств 382 громад, зокрема 145 – прифронтових та деокупованих, отримають насіння овочів для весняної посівної через Агентство США з міжнародної допомоги (USAID). Доставкою насіння займається Всеукраїнська асоціація громад у партнерстві з Новою Поштою в рамках проекту Гуманітарна пошта України.
Компанія Байєр передала аграріям через Ініціативу USAID на підтримку стійкості агросектору (AGRI-Україна) 530 кг насіння моркви та понад 350 т насіння кукурудзи. Незабаром ще сім інших міжнародних насіннєвих компаній (Enza Zaden, Lark Seeds, Nunhems, Hazera, Seminis, Rijk Zwaan та Syngenta) надали ще 401 кг насіння капусти, моркви, редису, томату, огірків, кукурудзи, цибулі, кавуна, дині, кабачків.
Також Програма USAID АГРО підготувала для агровиробників інфографіку з рекомендаціями для ефективного вирощування та зберігання овочів. ЇЇ можна переглянути та завантажити за посиланням.
Джерело: propozitsiya.com