Галина Радзіцька, категорійний менеджер з гербіцидів Corteva Agriscience
В нестабільних економічних умовах фермери намагаються максимально оптимізувати виробництво і в цьому їм може допомогти використання інноваційних засобів захисту, які дозволяють отримувати гарний результат без зайвого навантаження на довкілля.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз Corteva Agriscience.
Однією з ключових проблем в травні-червні є боротьба з бур’янами, через які польові культури страждають від конкуренції за вологу та поживні речовини.
Серед них варто виділити амброзію полинолисту, яка відноситься до найбільш поширених інвазивних рослин і має здатність продукувати більше 40 000–150 000 насіння та зберігати свою життєздатність у ґрунті від 5 до 40 років. Для утворення 1 т сухої речовини вона споживає з ґрунту приблизно 24-33 кг азоту, 5-8 кг фосфору, 32 кг калію та 950 т води, і високий ступінь забур’яненості у посівах культурних рослин призводить до їх загибелі.
Амброзія є суттєвою проблемою для фермерів в усіх областях, а особливо на Сході, Півдні та Центрі України.
«Амброзія щороку набуває все більшого поширення і суттєво шкодить посівам, «забиваючи» рослини, не дає їм нормально розвиватися. Крім того, якщо серед ваших посівів є амброзія, ви мусите додатково витрачати гроші на очистку врожаю, на додаткову обробку на елеваторі. А впоратися з нею традиційними ґрунтовими гербіцидами надзвичайно важко, адже нові рослини сходять після дощів з квітня по серпень», – говорить агроном полтавського ТОВ АФ «Зоря-Агро» Ігор Тенах.
«Якщо минулого року ми обробили цими препаратами лише частину наших полів, то цього замовили на всі площі, які засіваємо, оскільки результати використання препаратів нас вразили – амброзія просто припинила бути нашою проблемою», – підтверджує слова колеги агроном ТОВ «Агро Перемога» Григорій Мірошниченко.
Вже протягом п’яти років українські сільгоспвиробники мають доступ до найновітніших препаратів унікальної дії на основі інноваційної молекули Arylex™ active, розробленої вченими міжнародної науково-дослідницької сільськогосподарської компанії Corteva Agriscience. Такі гербіциди, як ГеліантексТМ та КвелексТМ, що містять у своєму складі Arylex™ active, контролюють не тільки амброзію полинолисту, а й інші ключові дводольні види бур’янів.
«Препарати ГеліантексТМ та КвелексТМ діють просто ідеально – після обробок амброзія дуже швидко «зникає», а культурні рослини залишаються неушкодженими. Це саме ті препарати, які потрібні для боротьби з цим небезпечним бур`яном», – говорить Ігор Тенах.
Інноваційні засоби захисту рослин на основі діючої речовини Arylex™ active мають унікальний механізм дії та, знищуючи небезпечні бур’яни, у тому числі й карантинні види, не мають шкідливого впливу на навколишнє середовище та на здоров’я людей при використанні їх згідно рекомендацій компанії-виробника.
Джерело: propozitsiya.com