Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/koppst/htdocs/koppst.kr.ua/wp-includes/functions.php on line 6121
Погодні умови сприятливі для формування високого врожаю озимих зернових, – Укргідрометеоцентр | ► КОППСТ

Погодні умови сприятливі для формування високого врожаю озимих зернових, – Укргідрометеоцентр

Протягом першої декади червня в тих районах України, де спостерігалися ефективні дощі, відбулося суттєве поповнення продуктивної вологи в ґрунті. Таким чином, станом на 10 червня засушливі явища на посівах озимих культур спостерігалися лише в багатьох районах Одеської, Миколаївської, в окремих районах Хмельницької, Черкаської та Київської областей, зазначається в декадному огляді фахівців Укргідрометеоцентру.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«Проте, ймовірно, це не матиме негативних наслідків для врожаю, зважаючи на те, що в озимих культур уже завершився або ж завершується період максимального водоспоживання. Зберігаються умови для формування їх високого урожаю на всій території України», – підкреслюють фахівці.

Загалом упродовж першої декади літа агрометеорологічні умови для вегетації основних сільгоспкультур по території України були переважно сприятливими. Відсутність ефективних опадів у більшості областей півдня, центру та сходу не мала суттєвого негативного впливу на ріст та розвиток сільгоспкультур завдяки помірним температурам повітря.

«Проте в західних та північних областях, зокрема Хмельницькій, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Чернігівській, де за період з 1 травня по 10 червня випало лише від 5 до 30% норми опадів, відбувалося інтенсивне зниження запасу вологи із усіх шарів ґрунту. На деяких площах цих областей під зерновими культурами запаси метрового шару ґрунту зменшилися до 40-50 мм, що не характерно для цих територій», – додали фахівці.

Також зазначається, що, за спостереженням агрометеорологів, пізні заморозки (3-4 червня) в північних та північно-східних областях, які були спричинені надходженням арктичного повітря, зумовили локальні пошкодження посівів кукурудзи та городніх культур.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *