Ключові аспекти виробництва олійних: куди рухається ринок

Найбільший вплив на олійну галузь в Україні спричиняють втрата сільськогосподарських територій, постійне блокування зернового коридору та заборона експорту агропродукції до пʼяти країн ЄС. Все це наслідки повномасштабного вторгнення росії на територію України.

Соняшник — перехідні запаси сягнули мінімального рівня

За інформацією аналітиків агенції «АПК-Інформ», виробництво соняшнику в сезоні-2022/2023 складає 11,4 млн т, що на 33% менше довоєнного 2021/2022. Водночас перехідні запаси становили більше 2 млн т. Тому загальний показник сезону — понад 14 млн т соняшнику. 

«У 2023/2024 маркетинговому році очікується збір близько 12,5 млн т. Це на 10% більше за рахунок розширення виробничих площ до 5,5 млн га (що на 13% більше, ніж попереднього року), проте загальна пропозиція на ринку може скоротитися на 10% за рахунок зниження перехідних запасів. Слід врахувати, що ця весна була дуже вологою, тому посів соняшнику відбувався із запізненням, що також може вплинути на потенціал урожаю», — розповіла маркетинговий директор агенції «АПК-Інформ» Ірина Озип під час міжнародної конференції Veg Oil Trade 2023, яка нещодавно відбулася в Роттердамі.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *