Погодні умови сприятливі для формування високого врожаю озимих зернових, – Укргідрометеоцентр

Протягом першої декади червня в тих районах України, де спостерігалися ефективні дощі, відбулося суттєве поповнення продуктивної вологи в ґрунті. Таким чином, станом на 10 червня засушливі явища на посівах озимих культур спостерігалися лише в багатьох районах Одеської, Миколаївської, в окремих районах Хмельницької, Черкаської та Київської областей, зазначається в декадному огляді фахівців Укргідрометеоцентру.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«Проте, ймовірно, це не матиме негативних наслідків для врожаю, зважаючи на те, що в озимих культур уже завершився або ж завершується період максимального водоспоживання. Зберігаються умови для формування їх високого урожаю на всій території України», – підкреслюють фахівці.

Загалом упродовж першої декади літа агрометеорологічні умови для вегетації основних сільгоспкультур по території України були переважно сприятливими. Відсутність ефективних опадів у більшості областей півдня, центру та сходу не мала суттєвого негативного впливу на ріст та розвиток сільгоспкультур завдяки помірним температурам повітря.

«Проте в західних та північних областях, зокрема Хмельницькій, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Чернігівській, де за період з 1 травня по 10 червня випало лише від 5 до 30% норми опадів, відбувалося інтенсивне зниження запасу вологи із усіх шарів ґрунту. На деяких площах цих областей під зерновими культурами запаси метрового шару ґрунту зменшилися до 40-50 мм, що не характерно для цих територій», – додали фахівці.

Також зазначається, що, за спостереженням агрометеорологів, пізні заморозки (3-4 червня) в північних та північно-східних областях, які були спричинені надходженням арктичного повітря, зумовили локальні пошкодження посівів кукурудзи та городніх культур.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *