20 червня на Одещині відбулась важлива подія – начальник ОВА офіційно відкрив Жнива-2023. Перед трудівниками полів стоїть суттєве завдання – зібрати врожай з площі понад 1 мільйона гектарів.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОДА.
Одещина – лідер агросектору країни навіть в умовах воєнного стану. Праця аграріїв дозволяє тримати економіку України, допомогти ЗСУ та рятувати світ від продовольчої кризи. Зараз більше ніж 70 країн у світі на межі голоду. Але завдяки програмі Президента «Grain from Ukraine Україна» держави отримають продовольчу допомогу від нашої країни. Кожен кілограм української пшениці – це чиєсь життя!
Старт збиральної кампанії традиційно дав начальник Одеської ОВА.
«Збір врожаю – відповідальне завдання, від якого залежить продовольча безпека як України, так і всього світу. Аграрії Одещини – наша опора, а ми їх підтримка. Тож бажаю, щоб і клімат, і погода, і настрій, і старання, і здібності сприяли процвітанню вашої справи. Ми зробимо усе від нас можливе, аби збір і експорт врожаю був максимально плідним і результативним», – заявив начальник Одеської ОВА Олег Кіпер.
Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА зауважила, що до збирання підлягає 538,3 тис. га озимої пшениці та тритикале, 194,7 тис. га озимого ячменю, 0,4 тис. га озимого жита, 7,6 тис. га ярої пшениці, 46,0 тис. га ярого ячменю, 20,5 тис. га гороху, 1,2 тис. га вівса.
Крім того, необхідно зібрати 217,8 тис. га озимого ріпаку і 3,3 тис. га ярого ріпаку. Таким чином, загальна збиральна площа цьогорічних жнив становить 1029,8 тис. га.
Найбільші площі збиральних робіт прогнозуються у господарствах:
- Білгород-Дністровського району – 180,1 тис. га;
- Подільського району – 155,9 тис. га;
- Болградського району – 144,4 тис. га;
- Березівського району – 124,8 тис. га.
На збиранні цьогорічного врожаю буде задіяно 4000 сучасних високопродуктивних зернозбиральних комбайнів, з них 1000 залучених з інших регіонів держави, що дасть можливість зібрати вирощене в кожному господарстві в оптимальні агротехнічні терміни за 10-12 календарних днів.
Джерело: propozitsiya.com