Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/koppst/htdocs/koppst.kr.ua/wp-includes/functions.php on line 6121
Промислове виробництво молока вийшло на довоєнний рівень | ► КОППСТ

Промислове виробництво молока вийшло на довоєнний рівень

Імпорт молочних продуктів за 8 місяців 2023 року зменшився на 12% проти минулого року та складає 38,05 тис. тонн.

Обсяги постачань значно скоротилися навіть порівняно з довоєнними показниками. За аналогічний період 2021 року імпорт був більшим на 73,6% (66,8 тис. т), говориться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Найбільшими постачальниками молочних продуктів є країни ЄС — Нідерланди, Польща, Франція, Німеччина, Італія.

Структура торгівлі змінилася так (порівняння даних за 8 місяців 2023/2022):

  • молоко та вершки незгущені — 3,5 тис. тонн,  -54%;
  • молоко та вершки згущені — 799 тис. тонн, -14%;
  • маслянка, коагульовані молоко та вершки, йогурт, кефір — 5,94 тис. тонн, -8%;
  • молочна сироватка — 4,9 тис. тонн, +67%;
  • масло вершкове — 1,7 тис. тонн, -31%;
  • сири всіх видів — 21 тис. тонн, -10%;
  • морозиво — 1,13 тис. тонн, +43%;

Скорочення імпорту обґрунтовується декількома причинами: зменшення споживання за рахунок переміщення населення за кордон (за рахунок війни); поступове відновлення вітчизняної молочної галузі на підприємствах. 

«Хоч за 8 місяців обсяг виробництва молока складає 5 млн т, що лише на 5,6% менше, ніж торік, однак здебільшого зменшення відбувається за рахунок господарств населення, в яких спостерігається надоїв на 12% менше (3,14 млн т), переважно через скорочення поголів’я дійних корів (-9,1%)», — розповідає аналітик УКАБ Максим Гопка. 

Водночас, за його даними, підприємницький напрям виробництва вже вийшов на довоєнний рівень та становить 1,88 млн т (1,85 у 2021 р.), що на 7,6% більше, ніж у 2022 році. Проте для того, щоб збільшувати поголів’я та виробництво молока, галузь потребує фінансових інвестицій та додаткових програм, щоб швидше інтегруватися в європейський ринок.

За словами експерта, сальдо торговельного балансу молочних продуктів залишається й надалі без змін. Експорт молочних продуктів за 8 місяців складає 70,2 тис. т, що на 9,7% більше, ніж торік. Однак вартісний показник скоротився на 6,5% та становить $153,7 млн. Причиною зниження вартісних надходжень є низький світовий попит на молочні продукти, що створює ціновий тиск.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *