Блокада портів загрожує українським експортним ринкам цукру

Головним напрямком експорту українського цукру був Європейський Союз

Блокада українських портів може суттєво обмежити експорт українського цукру, оскільки частина ключових ринків збуту доступна саме морським шляхом. У разі тривалих проблем із портами виробникам залишиться переважно наземна логістика, яка значно дорожча. Про це в коментарі УНІАН розповіла голова Національної асоціації цукровиків України «Укрцукор» Яна Кавушевська.

За її словами, за підсумками 11 місяців маркетингового року 2025/2026 головним напрямком експорту українського цукру був Європейський Союз. До 27 країн ЄС було поставлено близько 19% усього експортованого цукру.

Водночас наступні позиції в рейтингу посідають Узбекистан і Ліван, а четверте місце займає Сирія. За словами Кавушевської, значна частина поставок до цих країн здійснюється морським транспортом.

Відповідно, ці напрямки для нас будуть закриті. Для нас залишається лише наземна логістика», – зазначила вона.

Одним із можливих альтернативних маршрутів є доставка залізницею до румунської Констанци з подальшим транспортуванням контейнерами. Однак наразі такий варіант залишається надто дорогим для українського цукру. Кавушевська також звернула увагу на складну ситуацію з виробництвом цукрових буряків у Європейському Союзі.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *