Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/koppst/htdocs/koppst.kr.ua/wp-includes/functions.php on line 6121
Аналіз агроринку року що минає | ► КОППСТ

Аналіз агроринку року що минає

За попередніми оцінками, в 2023 році експортовано 67,5 млн т агропромислової продукції різних видів, що на 15% перевищує аналогічний показник попереднього року.

6610_ilyustratyvne-foto_large.jpg (28.32 Kb)

При цьому, експортна виручка в 2023 році склала 21,9 млрд USD, що на 8% менше показника 2022 року.
Беззаперечно, 2023 рік був один із найскладніших в історії незалежності нашої держави, в тому числі і щодо експортних відвантажень. Українські аграрії мали безліч перешкод здійснення експорту, серед них:
Гальмування російською стороною роботи «зернового коридору», який працював з липня 2022 року, а потім його припинення та блокування будь-якого морського експорту;
Руйнування інфраструктури морських портів Одеси та річкових портів Дунаю російськими війська;
Заборона експорту, і навіть транзиту, сусідніми європейськими країнами;
Блокування пропускних пунктів на кордоні з деякими сусідніми європейськими країнами тощо.
Незважаючи на ці обмеження, експорт продукції АПК виріс в натуральному виразі в 2023 році. Однак, експортна виручка скоротилася через падіння цін майже на всі види агропромислової продукції в порівнянні з попереднім роком (2022 рік був роком максимально високих цін на продовольство в світі).

Водночас, поточного рівня експорту не достатньо для вивезення врожаю 2023 року. При збереженні обсягу експорту, який ми маємо на кінець 2023 року, існують ризики, що в Україні до початку наступного збору врожаю залишаться значні перехідні залишки (в першу чергу зернових культур).
«Така ситуація в умовах низьких цін на українському ринку на зернові та олійні культури, дорога експортна логістика, ще більше ускладнить діяльність українських аграріїв через брак обігових коштів. Саме тому є потреба нарощувати обсяги експорту всіма можливими каналами, щоб вдалося вивезти весь вирощений врожай до початку нового сезону», — наголошує аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *