Міністерство агрополітики України випустило звіт, який відображає ключові показники його діяльності за 2023 рік. У звіті зазначено інформацію про зібраний врожай, агроекспорт, реформу меліорації, розвиток Державного аграрного реєстру та програми єРобота.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Урядовий портал.
Врожай-2023 та підтримка експорту. Зібрано майже 80 млн тонн зернових та олійних культур, це майже на 10% більше, ніж минулого року. Завдяки розширенню логістики агроекспорт цього року зріс на 7% в грошовому виразі.
Функціонування Державного аграрного реєстру (ДАР). Автоматизація процесів надання державної підтримки, підтримки за рахунок коштів місцевих бюджетів, міжнародної технічної допомоги чи іншої допомоги виробникам сільськогосподарської продукції. У ДАР зареєструвалися вже понад 122 тисячі виробників.
Переведення реєстрів в публічну електронну форму. 19 реєстрів, власником яких є Мінагрополітики, переводять в електронні публічні реєстри. Програмне забезпечення розроблено для 14.
Реалізація програми єРобота. Видано 174 накази на гранти для розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства (621 млн грн.) і тепличного господарства (173 млн грн.). Планується створення близько 20 тисяч робочих місць.
Реформування рибного та меліоративного господарства. Удосконалено державне регулювання в галузі, що стосується процедур отримання дозволів, розподілу лімітів вилову та декларування прав на рибальство. У 2023-му забезпечено надходження до місцевих бюджетів у 8 разів більше платежів, ніж у будь-який попередній рік. Успішно реалізовано пілотний проєкт аукціонів для продажу прав на використання водних біоресурсів у рибогосподарських водоймах через електронні торги. За результатами цього проєкту, до місцевих бюджетів сплачено 95,5 млн грн, а загальна плата за спеціальне використання водних біоресурсів склала 101,6 млн грн, що в 7,5 разів перевищує показник 2022 року (13,4 млн грн).
Вперше в Україні відбулась пере дача об’єктів меліоративної мережі у власність організації водокористувачів. На Одещині Інженерні мережі Суворовської зрошувальної системи отримала у власність організація водокористувачів «Вода життя». На сьогодні вже створено 32 організації водокористувачів.
Джерело: propozitsiya.com