У селі Любимівка, яке знаходиться в Каховському районі Херсонської області, аграрії продовжують збирати урожай аспарагуса (спаржі). Про це пише propozitsiya.com з посилання на EastFruit.
Як розповіли фахівці компанії «Агро-Фокус», імпортний делікатес дуже примхливий: повинно пройти не менше трьох років після посадки, поки вкладена праця дасть перші результати.
На Херсонщині спаржа прижилася завдяки відповідності грунту: суміш з сухої землі з домішкою піску припала до смаку примхливої культури.
Збір врожаю екзотичної культури аграріями Херсонщини триватиме з квітня до кінця червня поточного року. Багата вітамінами та мікроелементами спаржа з кожним роком стає все більш популярною серед жителів України.
– Ще кілька років тому для півдня нашої країни це була скоріше екзотика, ніж серйозний заробіток, – визнають в компанії «Агро-Фокус». – Однак напрацьований досвід дозволив нам вирощувати не тільки звичайну зелену спаржу, а й рідкісну фіолетову та смачну білу.
Про родину Лариси Боден, яка не перший рік спеціалізується на вирощуванні нішевих агрокультур, знають далеко за межами Херсонської області. Зайнятися цією непростою справою подружжя змусив попит українських покупців на спеції, які використовуються в європейській гастрономії, але до сих пір не привертали уваги вітчизняних виробників через особливої специфіки вирощування. Спочатку це було хобі, але пізніше «розвага» зросла в перспективний сімейний агробізнес, який дозволив забезпечити роботою багатьох жителів села Любимівка.
– Щороку ми вивчаємо ринковий попит і можливості по вирощуванню нових нішевих агрокультур на півдні України, – розповідає Лариса Боден. – Вся продукція ретельно вирощується, збирається та упаковується під особливим брендом. Мета – заявити про Херсонщину покупцям нашої продукції в усьому світі.
До інформації: саме в Херсонській області розташовані найбільші поля зі спаржею по всій країні: під цю культуру тут відвели більше 20 гектарів.
– Ми навчилися вирощувати екологічно чисту спаржу без використання «хімії», – з гордістю розповідає директор фірми з вирощування спаржі Ольга Мялік. Збирають вирощену культуру двічі в день, отже, тільки за один тиждень отримують шість тон врожаю. Після цього сходи сортують і обрізають по одній довжині спеціальною машиною. А ось упаковувати та маркувати підготовлену спаржу робітницям агропідприємства доводиться вручну.
Ринок спаржі на півдні України прекрасно розвивається, але, за визнанням самих аграріїв, говорити про його рентабельності можна буде не раніше, ніж через вісім років, адже це дуже примхливий бізнес через адаптацію екзотики на українських полях. Хоча перспективи є, тому що жителі всіх міст України з великим задоволенням купують спаржу, вирощену на рідній землі: вона і дешевша, і смачніше, і свіже та швидше потрапляє з поля до столу.
Джерело: propozitsiya.com