На Харківщині саперам доведеться палити врожай

На Харківщині саперам доведеться палити врожай 2

Щоб розмінувати поля, саперам доведеться знищити вогнем врожай на півночі та північному сході Харківської області, розповів начальник частини гуманітарного розмінування ДСНС України Ігор Овчарук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

«Зможемо обстежити після того, як поля згорять. Фермери звертаються, вони вже знають, що в них щось є. На жаль, сьогодні мені доводиться багатьом відмовляти. У них смерть їхнього бізнесу, а я не можу собі дозволити смерть сапера. Для мене людське життя, для моїх підлеглих — важливіше», — пояснив Ігор Овчарук.

У Золочівській громаді є фермери, які вже збирають врожай. Самі, на свій ризик.

«Поряд з Харковом Елітне, ми їм поля, чорнозем, перевіряли й дозволили працювати. Перевіряли, коли була мала, низька рослинність, але коли вже зіткнулися з тим, що піймали деякі небезпечні предмети на полі, після того заборонили, тому що там сучасні міни, термін самодеактивації до 120 діб. Для того, щоб їх виявити, треба підійти впритул, побачити в полі зору перед ногами. Прилади виявляють, але при цій рослинності, що на даний час, це неможливо», — розповів сапер.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait…

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *