Земельна реформа, яку готує уряд, передбачає допуск іноземних компаній і фізосіб до ринку сільськогосподарських земель. Про це прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив в ефірі програми “Свобода слова” на телеканалі ICTV. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство «Цензор.нет».
За словами прем’єра, спільно зі Світовим Банком було оцінено понад 20 сценаріїв проведення земельної реформи.
“Нам потрібно вибирати модель, яка дає найбільше економічне зростання. Це означає, що нам потрібно дозволити операції з землею для всіх, хто має можливість зараз її обробляти, в тому числі для іноземних громадян, але за умови, якщо вони реєструють юридичну особу в Україні та платять тут податки”, – заявив глава уряду.
“Тобто, де-юре доступ до права купівлі земельної ділянки матимуть українські громадяни, тобто фізична особа, і юридична особа, тобто українські компанії”, – уточнив Гончарук.
При цьому прем’єр підкреслив, що держава повинна створити умови для невеликих фермерів, щоб у них були можливості для покупки земельних ділянок
“Для цього ми розраховуємо старт земельної реформи не зараз, а приблизно через рік, орієнтовна дата – літо 2020 року. Ми розраховуємо, що на той час кредитування в гривні буде значно дешевше, ніж зараз. Ми розраховуємо, що тоді можна буде взяти кредит в гривні під 14-15%”, – сказав Гончарук.
За словами уряду, для невеликих фермерів держава повинна компенсувати цю процентну ставку для покупки землі.
“І ми плануємо зараз створити інструмент, який дозволяв би компенсувати цю процентну ставку… Кредити в принципі стануть дешевше, але нам потрібно зробити їх ще дешевше конкретно для покупки земельної ділянки для особистих потреб, для її обробки, для того, щоб українець, наш фермер, був в більш вигідних умовах, ніж його потенційний іноземний конкурент”, – пояснив Гончарук.
Прем’єр зазначив, що остаточний параметри такого механізму ще не визначені, але запевнив, що до його формування ринок землі запущений не буде.
До інформації: напередодні президент Володимир Зеленський доручив уряду розробити законопроект про ринок землі сільськогосподарського призначення до 1 жовтня та забезпечити його прийняття Верховною Радою до 1 грудня 2019 року.
Джерело: propozitsiya.com