Обвал цін на картоплю в Україні був недостатнім, щоб зупинити імпорт її з Росії

Картоплярі Росії й Білорусі, як і раніше охоче продають свою картоплю в середньому в два-два з половиною рази дешевше, ніж українські.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Незважаючи на те, що ціни на картоплю в Україні знижуються, їх зниження поки що не було достатнім для того, щоб зупинити потік величезних обсягів імпорту російського бульбоплоду в країну.

Аналітики EastFruit повідомляють, що оптові ціни на картоплю в Україні за останні шість тижнів знизилися на 27-30%, і зараз придбати продукцію оптом можна вже навіть по 7 грн/кг (близько 30 центів США за кг). І хоча українські виробники картоплі намагаються стримувати ціни, але, за словами трейдерів, переговори вести з ними стало набагато легше.

«За такої різниці в ціні, трейдери будуть і далі продовжувати імпортувати картоплю з Росії та Білорусі, тому що це вигідно», — зазначає Олександр Хорєв, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

Українська плодоовочева асоціація (УПОА) оцінює обсяги імпорту картоплі в Україні вже приблизно в 200 тис. тонн на даний момент з початку сезону.

«Ми відзначили уповільнення темпів імпорту в листопаді внаслідок зменшення маржі і занадто великих обсягів імпортної картоплі низької якості, але торгівля залишається дуже активною і зараз», — каже Катерина Звєрєва, директор з розвитку УПОА.

«Питома вага імпортної картоплі в роздрібній торгівлі цим товаром в жовтні-листопаді, за моїми оцінками, досягала майже 50%. Більшості наших картоплярів залишилося всього близько 4 місяців для розпродажу своїх запасів, але ж закладали картоплю з метою перепродажу за вищою ціною, а трейдери навіть закладали імпортну продукцію! Тому я б не виключав ймовірності подальшого зниження оптової ціни на картоплю в грудні, а якщо цього не станеться, то обвалу цін в березні-квітні. Очевидно, що, поки українські фермери зрозуміють, що відбувається, їх гроші на їх же ринку зароблять картоплярі з Росії та Білорусі», — говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *