Авіценна в деталях: чому протруйник ALFA Smart Agro став одним із найпопулярніших в Україні — журнал Пропозиція

В Україні приблизно кожен 10-й гектар зернових — посіви, де захист насіння та сходів від хвороб забезпечує протруйник Авіценна. Вже багато років поспіль розробка ALFA Smart Agro є серед лідерів даного сегменту. 

 

 

 

Агровиробники обирають Авіценну з декількох причин:

 

  •  якісний захист від сажкових хвороб;
  • широкий спектр дії, у т. ч. потужний контроль снігової плісняви, кореневих гнилей, що рідкість для протруйників;
  • рістстимулююча дія, яка є вирішальною за стресових чи посушливих умов.

Авіценна — препарат, про чесноти якого українські аграрії вже можуть розповісти більше, ніж виробник. Кожен сезон приносить нові виклики, і Авіценна успішно їх долає.

Нагадаємо, до складу Авіценни входять три активні компоненти з різних хімічних класів — тебуконазол, 50 г/л + прохлораз, 250 г/л + крезоксим-метил, 50 г/л. Це єдиний в Україні протруйник із таким поєднанням. Системна дія прохлоразу в Авіценні посилена завдяки інноваційній технології Smart CompleX (за винахід якої науковці ALFA Smart Agro були відзначені журі міжнародної премії Crop Science Awards). Якщо у формуляції «звичайного» фунгіцидного протруйника розчинність прохлоразу становить 27 мг/л, то в Авіценні цей показник збільшено до 4870 мг/л. 

Розберемо кожну з ключових переваг препарату Авіценна окремо.

 

Увага на сажки

 

Захист від сажкових хвороб залишається найголовнішим завданням фунгіцидних протруйників. Якщо вам здається, що сажки «давно немає» — вам здається. Так, саме завдяки масовому застосуванню фунгіцидних протруйників в Україні вдається уникати масштабних уражень посівів зернових. Водночас поширенню інфекції сприяє практика використання тієї самої збиральної техніки у різних господарствах, коли комбайни переганяють з одного регіону України до іншого протягом сезону.

Для озимої пшениці найбільшу загрозу становлять тверда і карликова сажки. Для ячменю актуальна летюча сажка (пшеницю вона також уражає, але дуже рідко). Збудники твердої сажки Tilletia caries, Tilletia foetida «живуть» у ґрунті до 2-х років. Спори Tilletia controversa, що викликають карликову сажку, скупчені в сорусах, зберігають життєздатність у ґрунті 5–7 років — за цей час пшениця може повертатися на поле два і навіть більше разів.

Що стосується летючої сажки, то її грибниця локалізована в самій зернині. Цю інфекцію важко виявити звичайним методом обмивання поверхні зерна в лабораторії. Тому для виявлення Ustilago nuda (збудника летючої сажки) в посівному матеріалі потрібне достатньо складне дослідження, яке проводить обмежене коло лабораторій.

В протруйнику Авіценна за контроль сажкових хвороб відповідають два компоненти: тебуконазол і прохлораз. Відповідно, Авіценна забезпечує потужніший захист від сажкових хвороб, ніж багато інших фунгіцидних протруйників. За норми 0,6 л/т насіння отримує 30 г/т тебуконазолу, що є стандартом тривалої й високої ефективності, у тому числі проти летючої сажки. Те саме стосується і прохлоразу — за зазначеної норми протруйника маємо прохлоразу 150 г/т (в той час, як, наприклад, протруйник, який називають «напівкопією» Авіценни, видає лише 120 г/л прохлоразу у максимальній нормі).  

Посилений контроль карликової сажки Авіценна забезпечує завдяки комбінації прохлораз + тебуконазол. Оскільки оптимальними  умовами для зараження є температура 0…5 °C біля поверхні ґрунту протягом 30–50 днів, то для ефективного захисту необхідні речовини із великим періодом напіврозпаду в ґрунті. Саме такими і є ці два компоненти Авіценни, які в даному випадку працюють в синергії. А, наприклад, така речовина як протіоконазол, що входить до складу певних фунгіцидних протруйників, до контролю карликової сажки відношення немає. 

Варто пам’ятати, що для пізніх посівів пшениці (наприклад, після збирання соняшнику) ризик інфікування твердою сажкою завжди є значно вищим. Це пов’язано з тим, що саме в цей час складаються ідеальні умови для її розвитку. Тому для пізніх посівів — тільки максимальна норма протруйника!

 

Широкий спектр фунгіцидної дії

 

Кореневі, прикореневі гнилі — хвороби, які контролюються лише протруйниками. Так як  більшість фунгіцидних протруйників в Україні орієнтовані передусім на захист від сажкових хвороб, ця група захворювань завжди має можливості для розвитку. 

Фузаріозна і гельмінтоспоріозна гнилі є головними причинами випадіння сходів озимої пшениці та озимого ячменю в Україні. Також трапляються ризоктоніозна та інші види. Спільними ознаками для більшості цих хвороб є джерела інфекції: насіння, ґрунт і рослинні рештки. 

Як зазначено вище, завдяки технології Smart CompleX системна активність прохлоразу у формуляції Авіценни посилена у 180 разів. Це означає, що протруйник ALFA Smart Agro набагато краще контролює кореневі і прикореневі гнилі, снігову плісняву.

До речі, технологія Smart CompleX також використовується у формуляції інсекто-фунгіцидного протруйника Кантаріс

Варто зазначити: у питаннях контролю кореневих гнилей, завдяки системності і тривалішому періоду напіврозпаду, прохлораз суттєво перевершує ефективність флудиоксонілу.

 

Що стосується аерогенних інфекцій, плямистостей на сходах, Авіценна забезпечує пролонгований (до 4-х тижнів) захист від них. Це допомогає посівам уникнути ураження першими хвилями аерогенних інфекцій і в доброму стані увійти в зиму. 

 

Сходи вчасні, рівномірні

 

Рістстимулююча дія протруйника важлива. У випадку стресових умов (посуха, порушена сівозміна, надмірне зволоження, нестача живлення) — це обов’язкова умова, якщо ви бажаєте зберегти потенціал урожайності посіву.

Так, зернові можуть перезимувати у фазі шильця. Але завдання агронома — подбати про те, щоб на момент припинення осінньої вегетації рослини мали 2–3, а ідеально — 4 листка. Адже вторинна коренева система починає розвиватися саме на цьому етапі. А розвиток вторинної кореневої системи прямо корелюється з кількістю майбутніх продуктивних стебел. Простими словами, якісно розвинена вторинна коренева система восени – це +30–40 % до майбутнього врожаю.

Науковці ALFA Smart Agro, за результатами масштабних досліджень, до складу Авіценни ввели крезоксим-метил, який компенсує ретардантний ефект тебуконазолу і забезпечує стимуляцію проростання насіння. 

Роль крезоксим-метилу у формуляції Авіценни принципова. Окрім того, що цей компонент має додатковий вплив на поверхневу інфекцію (передусім плісняві гриби, альтернаріози, окремі гельмінтоспоріози), він стимулює проростання насіння. І важливо, що робить це не сама діюча речовина, а продукти її розпаду. Тобто спочатку третій складник Авіценни виконує фунгіцидну роботу, а після цього рістстимулюючу.

 

В лабораторних умовах рістстимулюючу дію Авіценни можна побачити, наприклад, на 7-й день пророщування насіння в рулонах. Зверніть увагу на рівномірність сходів і насичено-зелений колір листків — це ознака того, що рослини абсолютно здорові, відбувається інтенсивний процес фотосинтезу. 

 

Завдяки інноваційній формуляції, де синергічно взаємодіють три активні компоненти, протруйник Авіценна є ідеальним рішенням для посівів із високим потенціалом врожайності. Розробка ALFA Smart Agro ефективно знищує інфекцію на поверхні, всередині насіння, а також у ґрунті. А тому захищає насіння, проростки та сходи зернових практично від усіх хвороб, плюс стримує перші хвилі аерогенних інфекцій.

Швидкий стартовий ріст рослин дає можливість для якісного розвитку кореневої системи, формування оптимальної кількості продуктивних стебел. Такі рослини швидше відновлюють вегетацію навесні, а згодом демонструють чудові показники врожайності.

Внаслідок рістстимулюючої дії Авіценна також є рекомендованим протруйником за пізніх строків сівби (особливо після соняшнику, кукурудзи, сої) або у разі сівби за несприятливих погодних умов.

Нинішня посівна озимих — це  початок сезону, який точно не буде простим для українських агровиробників. Фунгіцидний протруйник Авіценна є саме тим надійним рішенням, що дасть змогу уникнути зайвих стресів і отримати гідний урожай-2024. 

 

 

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *