Наступний рік може бути катастрофічно неурожайним через прогнозовану затяжну зиму з постійними температурними «гойдалками».
Такий прогноз висловив відомий народний синоптик Леонід Горбань виданню Gazeta.ua.
«Краще б я помилився, але по розрахунках будуть сильні морози і постійні відлиги. Це смерть для озимих культур. По-друге, зима буде затяжною. Вона плавно з морозами перейде у березень. А у квітні різко потепліє і почнуть дути сильні вітри, які будуть видувати вологу з ґрунту. Буде мало опадів і стоятиме спека, — повідомив Леонід Горбань.
За його словами, така погода буде і у травні та до середини червня.
«Дощів буде дуже мало. З травня по червень більше 25 днів не буде опадів. А урожай формується у перші 35 днів після сходів. Виходить, на ярих культурах урожаю не буде. Постраждають усі регіони. Найбільше Вінницька, Черкаська, Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська Херсонська області. Особливо на Півдні, де врожай невеликий, але якісне зерно», — зазначив народний синоптик.
Крім того, згідно із синоптичним прогнозом, зима 2018-2019 в Україні буде нестандартною. Прогнозують багато теплих днів. Похолодання прийде наприкінці грудня, морози посиляться перед Водохрещем, а пік холодів — до мінус 30 вночі — припаде на 7-10 лютого.
В умовах зміни клімату саме агрострахування стає реальною допомогою, що дозволяє аграріям зменшити фінансові збитки від втрати врожаю.
«Агрострахування є основним фінансовим інструментом для агровиробника, який дозволить убезпечити інвестиції. Всі помічають, що змінюється клімат, рухаються кліматичні зони. А останні три-чотири роки ще й падають ціни на сільгосппродукцію. Якщо раніше маржа і прибутковість були на дуже високому рівні, і аграрій міг не хвилюватися, якщо недоодержував врожай по одній культурі — це покривала прибутковість по інший. То зараз, коли знижується рентабельність вирощування сільськогосподарських культур, все більше аграріїв починають замислюватися про страхові програми. До того ж, фермери стають більш економічно грамотними, починають рахувати гроші, адже витрати на ЗЗР, насіння, пальне постійно зростають. А чим більше ти вклав, тим більше ти хвилюєшся за свій врожай. А агрострахування – це своєрідна парасолька, яка захистить від несприятливих погодних умов», – зазначає директор з інновацій та розвитку “Аграрної Агенції АГРОС”, експерт страхового ринку Володимир Юдін.
Читайте також: Як фермеру захистити свій бізнес: перспективи агрострахування в Україні
За його словами, раніше страхування було для фермера чимось інопланетним, незрозумілим. Тому, страховики, пристосувавшись до специфіки роботи аграріїв, почали працювати над більш ефективним механізмом відшкодування.
Так, згідно даних аналітичного дослідження «Ринок агрострахування України в 2018 андертайтинговому році», проведеного Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) і Мінагрополітики, у 2018 році в Україні традиційним агрострахуванням охоплено 973,7 тис. га посівних площ 1,5 тис. агровиробників. Для цього оформлено 1205 полісів на страхову суму $238 млн. За полісами традиційного агрострахування цього року здійснено 26 виплат на суму на $204 тис.
За програмою індексного агрострахування у 2018 році застраховано 420 тис. посівних площ 1 тис. агровиробників. Вони оформили 795 полісів на страхову суму $17 млн. Протягом поточного року за ними здійснено 168 виплат на $1,1 млн.
«Агрострахування дозоляє не просто компенсувати втрати внаслідок погодних ризиків, таких як заморозки, град, посуха, а й стабілізувати доходи. Якщо будуть сприятливі погодні умови – ви отримаєте хороший урожай. Якщо будуть погані погодні умови, ніяка агротехнологія, нажаль, не врятує. Зате підсолодить гірку пілюлю страхова виплата, за рахунок якої ви зможете покрити свої збитки у випадку повної чи часткової втрати врожаю. Це дає можливість стабілізувати свої доходи та не мати проблем з фінансовою стійкістю. Компенсація збитків завдяки страхуванню дозволяє своєчасно розрахуватися з переробниками, постачальниками матеріально-технічних ресурсів та іншими вашими партнерами», – зауважує Володимир Юдін.
На його думку, агрострахування спонукає до використання сучасних технічних та технологічних досягнень, зокрема, застосування надійних засобів захисту врожаю. Таким чином, воно сприяє підвищенню ефективності виробництва в аграрному секторі.
«Фахівці «Аграрної Агенції АГРОС» допоможуть аграріям розібратися в досить складних нюансах і послугах страхових компаній, підібрати вигідну страхову пропозицію для фермера, укласти всі договори і супроводити його аж до настання страхового випадку, якщо такий буде мати місце, контролюючи виконання домовленостей. У своїй роботі ми орієнтуємось у першу чергу на потреби клієнта, оскільки знайомі з умовами і ринковими пропозиціями, а найважливіше, працюємо з реальними прецедентами», – підкреслює Володимир Юдін.
Довідка:
Агенство Агрос спеціалізується на одному з найскладніших видів страхування – агрострахуванні. Для українських агровиробників розроблені різні програми страхування сільськогосподарських культур, які включають в себе як страхування від окремих погодних ризиків, так і страхування комплексу таких ризиків.
Контактні телефони: (044) 284 94 14
Джерело: agroreview.com