Чи чекає українців дефіцит картоплі в цьому році

В Україні цього сезону не очікується такого стрімкого подорожчання основних овочів , як це було минулого року. А картопля найближчими місяцями може навіть додатково подешевшати, зростання цін очікується лише на початку 2024 року.

3173_kartoplya-photo-194e.jpg (56.11 Kb)

“Овочі цього року ми виростили в достатній кількості. Інше питання, чи зможемо ми їх зберегти, тому що інфраструктури для зберігання врожаю до весни не вистачає і вона не може з’явитися занадто швидко. Тому сезонні коливання цін на овочі все ж таки можуть бути”, – заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький .

У той же час віце-президент Асоціації виробників картоплі України Нік Гордійчук попередив : наприкінці вересня-початку жовтня ціни на картоплю опустяться навіть нижчими за нинішні. Подорожчання ключового овочів не чекають аж до середини-кінця зими.

“Водночас ми бачимо дефіцит якісної картоплі . Саме тому супермаркети пропонують вигіднішу ціну за картоплю гарної якості… У вересні-жовтні на ринку буде надлишок картоплі, без можливості експорту. Це може означати, що ціни можуть навіть знизитися. Ціни можуть вирости у січні чи лютому 2024 року , але це невизначено”, – пояснив Гордійчук.

Висоцький також наголосив на необхідності інвестувати в переробну галузь овочівництва. За його словами, незважаючи на війну, ця сфера розвивається і кілька десятків заводів уже запустилися або знаходяться на етапі запуску.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *