Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/koppst/htdocs/koppst.kr.ua/wp-includes/functions.php on line 6121
Херсонського кавуна ми побачимо не скоро | ► КОППСТ

Херсонського кавуна ми побачимо не скоро

Через окупацію півдня нині в Україні більшість кавунів — імпортні. Проте вже в серпні на прилавках з’являться кавуни, вирощені в різних регіонах країни. Про це повідомив виконавчий директор «Економічного дискусійного клубу» Олег Пендзин в ефірі «Суспільне Спротив».

0397_arbuz_650x410_1_650x410.jpg (40.94 Kb)

«Цього року, як і минулого ситуація, протилежна. Через окупацію частини півдня України, більшість кавунів були імпортні. Цей рік, з бідою Каховської ГЕС треба розуміти, що у найближчі роки точно з Херсонщини ми кавунів не побачимо. Особливо якщо врахувати, що там є багато вибухонебезпечного металу на полях, які треба розміновувати», — сказав Олег Пендзин.

За його словами, нині до України кавуни імпортують з Туреччини та Болгарії. Проте в деяких регіонах України також посадили кавуни, зокрема на Миколаївщині та Одещині.

«До речі і центральна Україна попробувала посадити, і на Рівненщині 10 господарств посадили кавуни, на Закарпатті кавуни активно садять. Проблема в тому, що там трохи інакший температурний режим, ніж на півдні України, і там недостатньо сонця», — розповів економіст.

Проте через недостатню кількість сонця українські аграрії можуть використати більшу кількість добрив, тому такі кавуни можуть містити багато нітратів.

Пендзин зазначив, що цього року змінилися й ціни на ягоду. Він переконаний, що великого здешевлення кавунів очікувати не варто.
«Десь до 10 грн більше, ніж ціна минулого року. Хочу зазначити, що ще не сезон. Сезон буде у серпні і тоді і кавуні і дині подешевшають. Зараз різниця у ціні між кавуном і динею 30−40 грн за кілограм. Тижнів за два-три ціни знизяться на 5−7 гривень. На жаль, херсонського кавуна за 10 грн за кілограм ми скоро не побачимо», — пояснив він.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *