Прокуратура Київщини хоче стягнути з агропідприємства 12 млн грн за незаконне вирощування сільгосппродукції

Прокурори Броварської окружної прокуратури скерували до Господарського суду Київської області позовну заяву про визнання недійсним договору, додаткової угоди та стягнення в дохід держави всього одержаного сторонами за угодою, вартістю понад 12 млн грн.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресслужбу Київської обласної прокуратури.

В 2020 році державне підприємство, в порушення законодавства про публічні закупівлі, уклало договір підряду з приватним підприємством про надання сільськогосподарських робіт. Згодом підписали додаткову угоду, якою повністю змінено текст та суть первинного договору.

Фактично нова редакція договору підряду є прихованим договором про спільну діяльність, що регулюється спеціальними нормами законодавства і його укладення потребувало погодження з Фондом державного майна України.

На його підставі підрядник отримав 90% продукції, вирощеної на землях державної власності, а держпідприємство – 10%, відтак держава опинилася у невигідному становищі.

Оскільки правовідносини, які стали наслідком укладання спірних правочинів, прямо суперечать інтересам держави і призвели до фінансових втрат суб’єкта господарювання державного сектора економіки, Броварська окружна прокуратура в судовому порядку встала на захист інтересів держави.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *