Масляна – стародавнє свято, що символізує проводи зими і прихід весни. Припадає святкування на різний час, та відзначається рівно за тиждень до Великого Посту. Гуляння тривають тиждень і завершується Прощеною неділею, пише “Агро-Центр”.
Цього року святкування Масляної припало на тиждень з 4 по 10 березня. За стародавніми звичаями тиждень гулянь ділиться на дві частини: Вузька Масляна – понеділок, вівторок і середа і Широка Масляна – четвер, п’ятниця, субота та неділя. У перші три дні можна займатися господарськими роботами, а з четверга всі роботи припиняються. Наші предки вірили, що кожен день цього тижня має своє унікальне значення і відповідну назву.
Понеділок за старими повір’ями варто присвятити гостям. Варто прийняти гостей та напекти млинців. Колись у цей день прикрашали оселю солом’яним опудалом.
Вівторок – день залицянь. Незаміжні дівчата влаштовували оглядини або ж йшли кататися з хлопцями на санях.
В унікальному селі Хмельниччини виготовляють ковбасу за секретними рецептами (відео)
Середа – частування: у середу жінка кличе зятя та інших гостей на млинці. Кожна господарочка має свій особливий рецепт приготування млинців.
Четвер – гуляння: у четвер розпочинаються масові гуляння.
П’ятниця – тещин день: у п’ятницю вже зять повинен кликати тещу на млинці. Вважається, що такий обряд сприятиме налагодженню стосунків у родині.
Субота — день прощання з зимою: у суботу всі ходять у гості та з веселим настроєм проводжають зиму.
Фермер показав, як на полі вирощує натуральну віа-гру (відео)
Неділя — прощена: тиждень завершується Прощеною неділею, коли треба забувати всі образи та усіх прощати. Ближче до вечора всі гуляння завершуються символічним спалюванням опудала.
А вже з 11 березня гуляння припиняються, оскільки розпочинається Великий піст, який триватиме до 28 квітня – Великодня.
Екс-футболіст “Болтона” з молодою дружиною роблять сири на Львівщині (відео)
Джерело: news.agro-center.com.ua