Польща не зніме зернове ембарго – Моравецький

Польський уряд не збирається знімати заборону на ввезення продовольства з України через вихід Росії із зернової угоди. У Польщі, як і раніше, побоюються напливу дешевої агропродукції з України.

7776_71937.jpg (181.83 Kb)

Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький на пресконференції у Брюсселі (Бельгія), пише WP.pl. За його словами, уряд “твердо захищатиме інтереси польських фермерів”.

“Ми будемо дуже жорсткими, коли справа дійде до захисту польського ринку”, – сказав Моравецький. Тож він відповів на запитання, чи збирається Польща дозволити ввезення української агропродукції.

Однак це поки не означає, що заборона діятиме довше за встановлений термін. Дія ембарго, згідно з рішенням Європейської комісії, має закінчитися 15 вересня 2023 року.

Крім того, Моравецький засудив рішення РФ щодо виходу із зернової угоди. Він запевнив: Польща допомагатиме ЄС транзитом “у вирішенні цієї глобальної проблеми, яка полягає у спробі Росії викликати голод”.

Раніше президент Польщі Анджей Дуда заявляв у присутності президента України Володимира Зеленського, що країна планує скасувати заборону імпорту української агропродукції саме після 15 вересня. “Я сподіваюся, що ці рішення (про торгові обмеження. – Ред.) мають бути якнайшвидше скасовані”, – сказав тоді президент Польщі.

Що передувало

Ще 6 червня Єврокомісія заявила, що продовжує заборону імпорту деяких видів продовольства з України до п’яти країн-членів ЄС терміном до 15 вересня. Йдеться про країни-сусіди України, у зокрема і про Польщу.

Загалом централізована заборона імпорту до країн ЄС сільськогосподарських продуктів з України діє з 2 травня 2023 року. Він замінив односторонні заборони, які вводилися окремо Польщею, Болгарією, Словаччиною, Румунією та Угорщиною та мали діяти до початку червня 2023 року.

Причиною стали протести місцевих фермерів. Вони заявляли, що через наплив великої кількості дешевої української сільгосппродукції змушені працювати без отримання прибутку. Єврокомісія також надала кошти на підтримку фермерів у зазначених країнах.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *