Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/koppst/htdocs/koppst.kr.ua/wp-includes/functions.php on line 6121
Прогнози про дефіцит кавунів в Україні не справдилися | ► КОППСТ

Прогнози про дефіцит кавунів в Україні не справдилися

Прогнози про очікуваний дефіцит кавунів в Україні не справдилися. Ціни на баштанні теж почали знижуватися, впавши на ринках з 30 до 18-24 грн за кілограм, а в супермаркетах – з 35 до 27-28 грн. І це ще не кінець здешевлення, адже постачання кавунів перевищило очікувані обсяги. На піку сезону очікується ціна 15 грн/кг, тобто середній плід, вагою 6-7 кг, коштуватиме 90-105 грн.

0397_arbuz_650x410_1_650x410.jpg (40.94 Kb)

Про це у коментарі розповів Іван Стефанишин, радник директора з питань агропромислового комплексу оптового ринку сільськогосподарської продукції “Шувар” (Львів). За його словами, прилавки ринку заповнені баштанними навіть вище потреб споживачів.

Важливу частину постачання поки що становить імпорт, пояснив експерт. Це понад 60% обсягів, які продають на ринку “Шувар”. Станом на кінець липня-початок серпня різниці в ціні між імпортом та українськими баштанними немає.

“Нині у нас 40 авто з кавунами заповнені. Торік у липні кавунів на ринках частково не вистачало. Наразі більшу частину перекриває імпорт – Болгарія, Румунія, Туреччина, Узбекистан… Українськими постачальниками є Закарпаття, Одеська, Миколаївська, навіть один із районів Херсонської області. Найбільший тоннаж звичайних кавунів з України на даний момент привозять із Закарпаття, вони там насіяли цієї весни вдосталь баштанних”, – зазначив Стефанишин.

Найближчим часом кількість української продукції зросте. Основний сезон розпочнеться за 2 тижні, у середині серпня. Це вплине і на ціни – чергове їхнє падіння очікується після 10 серпня.

“Утім, судячи з динаміки, нижче 15игрн ціна не опуститься, особливо зважаючи на прогнозований ріст вартості пального. По якості кавунів цьогоріч як ніколи все чисто – ще жодного перевищення по нітратам наша служба якості не зафіксувала. Кожна партія в рамках допустимих норм. Тому оманливою є народна приказка “до серпня ще не той кавун – не беріть”, – резюмував Стефанишин.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *