
В Україні минулого тижня спостерігалося подальше поступове зниження цін на пшеницю. Це зумовлено падінням експортних котирувань та майже повною зупинкою експорту.
Попит на зерно з боку переробників залишався обмеженим. Водночас пропозиція якісної пшениці на внутрішньому ринку була невисокою.
«Більшість борошномелів зазначали, що пропозицій якісної зернової майже не надходило. Аграрії переважно пропонували пшеницю 3 класу та фураж і поступатися в ціні були не готові», — зазначили аналітики.
Активніше продавали зерно господарства, яким нагально було потрібно поповнити обігові кошти.
Протягом тижня ціни попиту на пшеницю 2 класу становили переважно 7200–9000 грн/т СРТ, тоді як на фуражну пшеницю — 5700–8000 грн/т СРТ.
У портах України продовольча пшениця за тиждень подешевшала на $8–20/т. Ціни сформувалися на рівні $170–190/т СРТ-порт. Фуражна пшениця коштувала $155–175/т СРТ-порт.
Аналітики пов’язують подальше зниження цін насамперед зі слабким експортним попитом та суттєвим скороченням морських відвантажень.
