Сьогодні із порту Одеси вийшло перше судно “JOSEPH SCHULTE”

Із Одеси 16 серпня вийшло перше судно з продовольством після припинення дії зернової угоди.

4618_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)

Тимчасовим коридором для торговельних суден до та з портів Одеси першим скористався контейнеровоз “JOSEPH SCHULTE” під прапором Гонконгу. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення ‒ міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

За його словами, судно, яке перебувало в порту Одеси з 23 лютого 2022 року, вийшло за Воронцовський маяк і тримає курс на Босфор. На борту – понад 30 тис тонн вантажу (2 114 контейнерів), зокрема з продовольством.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кулеба розповів що зараз відбувається з зерновою угодою

“Коридор першочергово буде використовуватися для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення РФ. Згідно з навігаційним дорученням ВМС ЗСУ №6 тимчасові маршрути руху цивільних суден до/з чорноморських морських портів України почали діяти з 8 серпня 2023 року”, ‒ зазначив Кубраков.

Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації (IMO). Рада цієї структури визнає міжнародне право України на вільне торговельне судноплавство і закликає Росію припинити будь-які погрози та дотримуватися міжнародних конвенцій.

“Останній раз судно виходило в рамках зернової угоди 16 липня з порту Одеса. Після зриву угоди, РФ вдалася до системних повітряних атак портової інфраструктури для зупинки українського агроекспорту. Разом з тим, спостерігаються інформаційні спекуляції та спроби провокацій у Чорному морі для впливу на на рух суден до українських портів”, ‒ додав Кубраков.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *