Аналітики прогнозують зростання цін на ріпак

Україна офіційно зібрала 3,7 млн тонн ріпаку. Ціни на олійну культуру підтримують новини з Канади про зниження обсягів валового збору.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Канада є ключовим виробником каноли в світі, але очікується суттєве зниження валового збору олійної: до 13-16 млн тонн. Згідно зі звітом USDA, відбулося зниження прогнозу врожаю ріпаку з Канади на 1 млн тонн, але можна очікувати подальшого зниження прогнозних показників, що викликано погодними умовами. Від обсягів виробництва олійної культури в Канаді залежатимуть подальші цінові тренди на глобальному ринку», – зазначають в аналітичному департаменті кооперативу «ПУСК».

Український ринок уже відчуває глобальний тренд до зростання цін на ріпак.

«Маємо зниження темпів експорту по ріпаку. Україні потрібно експортувати 350-400 тис. тонн щомісячно, але експорт трохи перевищує 220 тис. тонн. На вересень український ріпак законтрактовано за форвардами з поставкою до Румунії, Литви, Німеччини виключно автомобільними та залізничними шляхами. На малих річкових портах форварди не укладаються, там функціонує лише спотовий ринок. Пропозиція ріпаку низька. Переробники поступово підтягують рівень закупівельних цін до 14 тис. грн/т, в окремих областях цінники сягають 14200 грн/т. Великі партії по 2-3 тис. тонн ріпаку спрямовуються до ЄС, що змушує вітчизняних переробників піднімати ціни», – пояснюють аналітики.

Згідно з прогнозами, у найближчий тиждень умовні ціни на малих річкових портах можуть зрости до 380-390 $/т, закупівельні ціни переробників – до 14400 грн/т.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *