Збитки від втрати врожаю пішли на мільярди

Через повномасштабну війну рф проти України зберігається занепокоєння щодо загроз продовольчій безпеці – як в Україні, так і в глобальному масштабі.

5045_ilyustratyvne-foto_large.jpg (28.32 Kb)

Однією з найбільших проблем для моніторингу виробництва продуктів харчування в охопленій війною країні є той факт, що наземний доступ залишається надзвичайно небезпечним. Завдяки гарній погоді в поєднанні зі стійкістю фермерів, супутниковий аналіз NASA Harvest виявив продуктивний і високоврожайний сезон.

Незважаючи на загальне зменшення посівних площ через війну, у сезоні 2023 року відбулося збільшення врожайності та виробництва порівняно з 2022 роком як для пшениці, так і для соняшнику, двох основних експортних культур в Україні.
За попередніми оцінками, від 2,1 — 2,8 млн га сільськогосподарських угідь покинуто в результаті війни. Ці занедбані поля становлять від 6,5 до 8,5% від загальних посівних площ України і розташовані вздовж лінії фронту.
Україна зазнала економічних збитків у розмірі близько $2 млрд через втрату врожаю, і ці втрачені врожаї могли годувати 25 млн людей протягом цілого року. В 2023 році через війну було занедбано приблизно 7% сільськогосподарських угідь в Україні.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *