108 підприємств Миколаївщини проводять експертизу пошкодженого внаслідок війни майна

До Регіональної торгово-промислової палати Миколаївської області за оцінкою збитків станом на дев’яте червня звернулися 108 підприємств. Фахівці здійснюють судову експертизу пошкодженого майна, завданих бойовими діями, та розраховують економічні втрати, розповів начальник відділу експертизи та оцінки палати Сергій Хоменко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

Сергій Хоменко з колегами розраховує економічні втрати підприємства. З цими документами можна позиватися до суду – українського чи міжнародного.

«Обов’язково підприємство повинне – має бути вже витяг з державного реєстру кримінальних проваджень, досудових розслідувань. Тобто, вже повинна бути викликана поліція, яка складає такий документ і надає свій витяг. Повинен бути акт свій внутрішній, інвентаризаційний по майну, яке пошкоджено», – каже Сергій Хоменко.

Керівниця насіннєвого господарства Надія Іванова станом на червень 2023 року оцінює збитки, завдані її підприємству російською агресією, у мільйони гривень. Знищене обладнання і трактори, пошкоджені обстрілами приміщення, оприскувачі та комбайни, засмічені залишками військової техніки та вибухонебезпечними предметами поля.

«Спочатку треба йти, і таки йти в суд. Для суду треба мати належну доказову базу: фото, відео, з датами, експертизи, акти й таке інше. І оцінку цього. На своєму прикладі – я сьогодні після обстрілів не все відремонтувала, тому ціни зростають, курси валют змінюються», – каже Надія Іванова.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *