Главная / АГРОНОВИНИ / 2 млн га земель в Україні обробляються нелегально, — супутникові данні

2 млн га земель в Україні обробляються нелегально, — супутникові данні

Супутникові данні допоможуть регулювати сівозміну і боротися з деградацією земель, а також співставляти площі, що фактично обробляються, із заявленими згідно офіційних даних. Так, згідно знімків, зроблених на супутниках, в Україні обробляється 28 млн га земель, тоді як за статистикою — лише 26 млн га. Про це розказала Наталія Куссуль, заступник директора Інституту космічних досліджень НАНУ та ДКАУ, консультант програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», передає propozitsiya.com.

«Ці невраховані землі — це землі державного резерву, які мають не оброблятися і стояти недоторканими, інколи це територія військових полігонів. Наша держава потребує упорядкування цих полів, оскільки це суттєво впливає на родючість землі», — додала вона.

В рамках програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» буде створено сайт, де буде закумульована уся інформація із супутників та наземні данні. «Якщо немає хмар, стан полів можна відслідковувати раз на 5 днів, щоб коригувати внесення добрив, можливо, навіть пересівати культури. Знаючи данні про вегетацію, можна оцінювати врожайність. Можна відслідковувати всі агротехнологічні операції. Супутникова інформація використовується страховими компаніями, коли фермери повідомляють про загибель озимих. Загалом із розвитком технологій змінюється сам принцип страхування. Більш поширеним стає індексне страхування. Приміром, якщо на конкурентній території не було дощу протягом 14 діб, фермер уже отримує виплати», — додала Куссуль.

Самі супутникові данні зараз безкоштовні, будь-хто їх може закачати, але по «сирому» знімку важко щось визначити. «Гроші вкладаються в обробку знімків і їхнє розпізнання. Соняшник на знімках зелений, навіть коли цвіте, бо повертає голівки в сторону сонця, а супутник знімає з іншого боку. Лише програми штучного інтелекту здатні його розрізнити», — пояснила експерт.

Програма допоможе й регулювати сівозміну. Наприклад, 50% площ Миколаївської області засіяні соняшником два роки поспіль, 17% —  три роки поспіль. «За допомогою карт на сайті легко оцінити, на яких полях були порушення і подивитися, хто власник цих полів. Якщо людина буде знати, що все відстежується, і не лише по поточному році, а й за минулі роки, це сприятиме більш свідомому ставленню до дотримання рекомендованих сівозмін», — розказала Наталія Куссуль.

Супутникові данні є єдиним джерелом інформації по стану земель на окупованих територіях. «Багато цікавого бачимо по Криму. Раніше там вирощували рис, культури на зрошенні. Після перекриття каналу дуже багато полів не засівають, а якщо сіють, то пшеницю. В 2014 році усі окуповані території на Сході не засівалися. Зараз усі поля обробляються, крім зони розмежування».

Карти родючості показують, що на Півночі України родючість покращується, а землі Півдня деградують. «Родючість зменшується за рахунок вирубки лісів. Внесення добрив покращує стан ґрунтів, але ще краще, коли зрошують землю».

Світлана Цибульська

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Corteva Agriscience повідомляє про успішне завершення суду щодо фальсифікату

Міжнародна науково-дослідницька сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience повідомляє про те, що у червні 2020 року рішенням ...

David Montgomery Womens Jersey