Або банкрот, або колаборант — фермеру на окупованій території діватись нікуди

Запорізька ОДА розробила пам’ятку, як діяти фермерам на тимчасово окупованих територіях, щоб уникнути звинувачень у колабораціонізмі. Однак в цій «інструкції» є пункти, які обурили представників сільськогосподарського бізнесу.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на rubryka.com.

Наприклад, згідно з пам’яткою, реалізовувати врожай фермери можуть лише юридичним особам та громадянам України; в іншому випадку аграріям загрожує кримінальна відповідальність за колабораціонізм.

«Припустимо, до однієї моєї знайомої прийшли закупівельники наперевіс з автоматами. І купили в неї врожай за тією вартістю, за якою захотіли, — каже обурена настановами обладміністрації представниця економічної асоціації MEDA та колишня менеджерка Ради Жінок-Фермерів в Запорізькій області Олександра Гармаш. — Ваші рекомендації, що таким фермерам та фермеркам робити?»

Гармаш ставить логічні запитання:

 • Це точно стосується тільки зернових, чи овочів, фруктів, ягід, молока, м’яса також?
 • Чи може ЗОДА поділитися контактами юр.осіб України, які готові закупити продукцію з окупованої території?
 • Чи може ЗОДА поділитися контактами місць, де аграрії, не маючи власних потужностей, зможуть зберігати зібраний врожай?
 • Чи має ЗОДА рекомендації, що робити з врожаєм, якщо немає умов для зберігання та / або відсутні юр.особи та фіз.особи України, які можуть купити врожай: не збирати та залишити на полі, зібрати та викинути, не збирати та спалити, не збирати та нехай перегниває чи інші варіанти?
 • Відповідей на ці питання немає. Але мер Мелітополя Іван Федоров в ефірі інформаційного марафону згадав, що вже були випадки, коли фермери на окупованих територіях вдавалися до крайнощів та спалювали власні поля з врожаєм, щоб він не дістався ворогу.

  «В кожного фермера в окупації своя трагедія, — розповідає Олександра Гармаш, — Комусь розбомбили тракторний парк, у декого підірвався комбайн на міні, коли виїхав збирати врожай. Є випадки, коли орки відібрали техніку, розбомбили склад або вкрали зерно. Одна фермерка взагалі вирішила не збирати зерно, яке посадила минулого року і з тиском в серці спостерігала, яка врожай осипається, бо його немає де зберігати. Українських резидентів, що закупили б зерно з окупованих територій, немає, а росіянам продавати його не можна».

  Джерело: propozitsiya.com

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *