Адвокат пояснив, чому рейдерство найближчим часом не зникне

«Наведення ладу в роботі державних реєстрів не викорінить рейдерство. Країна потребує глибинної реформи правоохоронної системи», — вважає адвокат ГО «Центр антирейдерськирх ініціатив» Дмитро Йовдій. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Економічну правду».

Під час відкриття Офісу протидії рейдерству прем’єр-міністр заявив, що в Україні припинилося системне рейдерство — трапляються лише одиничні випадки. «Така позиція абсолютно недалекоглядна. Обмежившись наведенням ладу в роботі державних реєстрів замість системної роботи із захисту інституту власності, держава задекларувала фейкову перемогу над рейдерством», — вважає Дмитро Йовдій.

Залишається достатньо інструментів для недобросовісного поглинання власності, крім махінацій у державних реєстрах:

Блокування роботи компанії через неконтрольовану заборгованість

Часто власники недооцінюють загрозу від простроченої кредиторської заборгованості, не сильно переймаючись аналізом контрагентів. А дарма. Історія знає чимало випадків, коли борги господарства скуповуються рейдерами, а потім одного дня всі разом пред’являються до виплати. Далі отримується судове рішення про стягнення коштів, ініціюється блокування роботи підприємства через виконавче провадження або процедуру банкрутства. Такі дії супроводжуються силовою підтримкою з боку рейдерів.

Використання правоохоронних органів для послаблення бізнесу

Це узаконене рейдерство, часто узгоджена організована діяльність рейдерів та керівників правоохоронних відомств. Потерпілий часто змушений ділитися доходами або частиною бізнесу, щоб не втратити все.

Дестабілізація роботи підприємства найманими працівниками

Нерідко рейдери починають свою атаку, заручившись для дестабілізації роботи компанії підтримкою зсередини. Незадоволений директор, співпрацюючи з рейдерами, може відчужити майно компанії, почати купувати продукцію за завищеними цінами, штовхаючи компанію у фінансову прірву. Топ-менеджери знають слабкі місця у внутрішніх бізнес-процесах і володіють інформацією, витік якої спричиняє негативні наслідки.

Використання влади для знищення правового підґрунтя компанії

Звучить фантастично, але це реальність. Ці інструменти рейдери використовують окремо або в комплексі залежно від ситуації. Часто рейдерська атака супроводжується інформаційною кампанією у ЗМІ, направленою на дискредитацію власника чи найманого персоналу.

Державне рейдерство

Розкрадання державного та комунального майна, майна державних підприємств в останні роки набуло величезних масштабів. 

Це не вичерпний перелік інструментів рейдерів, їх арсенал набагато ширший. Така діяльність була б неможливою, якби правоохоронні органи і суди працювали ефективно. В Україні відсутній механізм притягнення до відповідальності за такі злочини, а правоохоронна система та суди не в змозі захистити інститут власності.

«Якщо найближчим часом зміни не почнуться, країну чекатиме нова хвиля рейдерських захоплень, коли рейдери адаптуються до нових умов», — резюмує Дмитро Йовдій.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *