Аграріям розкажуть, як створити організацію водокористувачів

У четвер, 4 травня 2023 року відбудеться на онлайн-семінар, на якому обговорять питання реформування гідротехнічної меліорації в Україні. Окрім того, під час заходу відбудеться презентація посібника з питань утворення та діяльності організацій водокористувачів, який розробили експерти Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) та Всеукраїнської аграрної ради.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.

За прогнозами кліматологів, до 2050 року площа сухої та дуже сухої ріллі в Україні охоплюватиме вже 47% від її загальної площі. Водночас знос об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем, які будувались ще у 1960-80-их роках, досягнув 85%. Без модернізації та відновлення цих об’єктів і структурних змін в управлінні зрошенням та осушенням агровиробництво може опинитися під загрозою.

У 2019 році Уряд започаткував реформу гідротехнічної меліорації з прийняттям Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року. Результатом першого етапу стало прийняття Закону «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації», який відкрив аграріям можливість об’єднуватися у неприбуткові юридичні особи та спільно керувати системами зрошення та осушення.

Наступним етапом реформи є запровадження системи управління державними меліоративними системами через державних операторів, які будуть взаємодіяти з водокористувачами, зокрема організаціями водокористувачів.

Під час заходу, який організовує Програма USAID АГРО, обговорять реалізацію реформи в секторі гідротехнічної меліорації в Україні та презентують посібник з питань утворення та діяльності організацій водокористувачів, які відіграватимуть провідну роль в управлінні зрошувальною та осушувальною інфраструктурою.

Посібник містить алгоритми дій, роз’яснення законів та нормативних актів, а також шаблони документів, які стануть в нагоді аграріям.

Початок семінару – о 10:00. Для участі у заході реєструйтесь за посиланням.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *