Україні потрібно 200-300 машин для розмінування, – Дмитро Соломчук

Сьогодні найбільш замінованими залишаються сільськогосподарські землі в Херсонській, Миколаївській та Харківській областях. Основна небезпека полягає в тому, що вибухонебезпечні предмети розташовані не лише на поверхні, а й на глибині 20-40 сантиметрів, розповів народний депутат, член парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресслужбу Апарату Верховної Ради України.

«Нам дуже важливо розміновувати поля спеціальними машинами, які знищують вибухонебезпечні предмети на глибині до 60 сантиметрів. Якщо зробити тільки поверхневе розмінування, то потім будь-яка сільськогосподарська техніка з плугами, боронами або сівалками наражається на небезпеку. Саме тому зараз майже щодня у нас є повідомлення про підриви фермерської техніки на нерозмінованих полях», – зазначив політик.

Він також звернув увагу на те, що на різні землі по-різному вплинули бойові дії.

«Важливо враховувати, що ті поля, де були просто встановлені міни, після розмінування повністю придатні до сільгоспробіт. Однак є угіддя, побиті ракетами та снарядами, і там нижні й верхні шари землі перемішані. Для відновлення таких полів необхідні спеціальні добрива, треба відновлювати плодючість цих земель. Це все – додаткові зусилля і додатковий час», – сказав парламентарій.

За його словами, швидкість розмінування сільськогосподарських угідь напряму залежить від кількості спеціальних саперних автоматизованих комплексів.

«Якщо таких машин в Україні буде 200-300, то реально за кілька років розмінувати всі площі й отримати гарний результат. Якщо техніки буде мало й розміновувати доведеться вручну, то все може затягнутися на десятиліття. Крім того, суттєво зростає небезпека при розмінуванні», – наголосив народний депутат.

Він також нагадав, що наразі приблизно 20% сільськогосподарських земель України не буде засіяно.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *