Війна в нашій державі дала поштовх українським аграріям діяти більш активно, змінюватися й запроваджувати нові підходи до виробничих процесів, заявив народний депутат, член Комітету ВР із питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресслужбу Апарату Верховної Ради України.
«Якщо раніше переважна більшість господарств була сировинною — вирощували продукцію та експортували її, — то нині кожен у селі хоче займатися хоч якоюсь переробкою. І це важливо, адже чим більше країна займатиметься переробкою, тим краще: це і наповнення бюджету, і податки, і нові робочі місця», — зазначив парламентарій.
За його словами, протягом цього року у вітчизняному агросекторі вже зафіксовані серйозні зміни.
«Ми збільшили експорт борошна на 15% порівняно з минулим роком, а це означає, що аграрії стали більше переробляти зерно. Зараз, згідно з отриманими 70-ма грантами на садівництво, аграрії активно висаджують нові сади на площі 1100 га. Таким чином у нас зросте кількість фруктів. У багатьох регіонах активно будуються теплиці, щоб вирощувати ранні овочі, а не імпортувати їх. Стало більше молочних ферм. Зросла кількість фермерів, які розводять свиней. У нас низькі ціни на комбікорми, які вигідно згодовувати у власних фермерських господарствах, отримуючи молоко та м’ясо. Це краще, ніж експортувати до інших країн сировину», — зауважив політик.
Він також повідомив, що аграрії вже розпочали підготовку до весняно-польових робіт, а держава у цьому їм допомагає.
«Ми активно працюємо над залученням приватних фондів, урядових програм, щоб надавати гуманітарну підтримку фермерам навесні, як попереднього року. Крім того, працюємо над тим, щоб залучити у Херсонську область, де було знищено або вкрадено техніку, нові трактори, сівалки безкоштовно, щоб аграрії могли засіяти поля навесні. Плануємо залучати кошти Світового банку, щоб навесні надавати аграріям кредити для посівної під нульову ставку в національній валюті», — сказав Дмитро Соломчук.
Він наголосив, що сільське господарство було й залишається економічним локомотивом України.
«Це склалося історично, бо в нас найкращі землі. У нас люди люблять село і вміють працювати, демонструючи вражаючі показники у будь-якій агросфері», — підсумував народний депутат.
Джерело: propozitsiya.com