Аграріїв закликали не розміновувати самотужки свої поля

Українським фермерам, що прагнуть якнайшвидше очистити свої землі та почати працювати на них, порадили набратись терпіння та в жодному разі не намагатися розмінувати землі власноруч, або за допомоги людей, які не мають відповідного фаху.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінекономіки.

«Надійшла інформація про трагічний випадок на Херсонщині. Де місцевий фермер за допомоги найманих працівників намагався розмінувати своє поле. Результат – підрив. Загинула людина. Вкотре звертаємося до аграріїв: процесом розмінування мають займатися виключно сертифіковані оператори та професійні сапери. Ми розуміємо фермерів, які хочуть якнайшвидше відновити свою діяльність, але наголошуємо, що потрібно користуватися послугами виключно фахівців – це мінімізує ризики і збереже життя людей», – розповів координатор напрямку розмінування в Міністерстві економіки, заступник Міністра економіки Ігор Безкаравайний.

За його словами, Уряд та Міністерство економіки роблять усе, аби пришвидшити процес очищення українських земель. Зокрема, за програмою пріоритетного розмінування земель сільгосппризначення обстежено понад 200 тис га земель, з яких понад 120 тисяч га фермери вже використовують. Розпочато процес створення ринку послуг з розмінування. Міністерство економіки працює над спрощенням процедури отримання сертифікації для нових операторів ринку.

«Ми працюємо 24/7 для того, щоб запустити процеси, які пришвидшать розмінування земель. На початку року у нас було в урядових інституціях біля 2 тисяч піротехніків. До кінця року буде 6 тисяч. Ми в рази збільшуємо кількість машин для розмінування. На сьогодні маємо вже 16 сертифікованих операторів, 29 – в процесі сертифікації, 40 – готуються до сертифікації», – зазначив Ігор Безкаравайний.

Трагічний інцидент, під час якого загинув водій трактора, залученого до розмінування особами без відповідного сертифікату, стався в Бериславському районі Херсонської області. Керівництвом місцевого фермерського господарства була найнята за усною домовленістю група мешканців Миколаївської області, що запропонувала свої послуги з розмінування, не маючи на це ніяких дозвільних документів. Для розмінування вони залучили трактор МТЗ 80 цього ж фермерського господарства з саморобним розмінувальним агрегатом. Під час проведення розмінування трактор підірвався на міні, а водій загинув.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *