Главная / АГРОНОВИНИ / Аграрні асоціації назвали свої умови відкриття ринку землі в Україні, — АТУ

Аграрні асоціації назвали свої умови відкриття ринку землі в Україні, — АТУ

В Україні відкриття ринку землі має йти шляхом введення зважених механізмів захисту прав та інтересів жителів сіл. Про це заявила глава Асоціації тваринників України Ірина Паламар на спільній зустрічі аграрних асоціацій та експертів галузі, повідомила 8 липня прес-служба АЖУ. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Информ.

За її словами, для відкриття ринку землі в першу чергу необхідно провести інвентаризацію земель та вдосконалити механізм іпотеки землі. При цьому реєстрація повинна бути саме в тій об’єднаної територіальної громаді, де фізично розташована земельна ділянка, а першочергове право викупу земельних паїв має отримати фізична або юридична особа, яка ними зараз користується.

Крім того, І. Паламар акцентувала на тому, що продаж землі повинен реалізовуватися на конкурентних засадах шляхом встановлення мінімальної та максимальної її вартості з обов’язковою прив’язкою до реальної ринкової вартості, в т.ч. світової.

«В Україні, на думку експертів, земля повинна коштувати близько 5 тис. євро. Держава повинна попередити викуп за безцінь с/г земель у необізнаних жителів сіл. Це попередить так званий «прогнозований масовий» ринок землі і викуп іноземцями. Очікуваним проектом Земельної реформи КМУ планується, що буде передбачена прив’язка мінімальної ціни продажу землі до нормативної оцінки (фактично мізерній оцінці). Ми не підтримуємо такі умови», — зазначила глава АЖУ.

Що стосується придбання землі іноземними інвесторами, то І. Паламар зазначила, що в Україні необхідно ввести тимчасові обмеження на володіння сільгоспугіддями для іноземних громадян, юридичних осіб та урядів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Завершення інвентаризації державних сільгоспземель відтермінують на 2 місяці: коронавірус завадив

Завершення інвентаризації сільськогосподарських земель державної власності відтермінують до 21 вересня 2020 року через пандемію коронавірусу ...

David Montgomery Womens Jersey